Fudbaleri Omarske i Slavije odigrali su bez pobjednika (2:2) u posljednjem meču 5. kola m:tel Prve lige Republike Srpske. Tako je sastav iz srca Potkozarja došao do četvrtog boda, i poslije veoma lošeg starta idu sada polako prema sredini tabele izlazeći iz opasne zone.

Ponovo je u Omarskoj bila prava fudbalska atmosfera, jer je duel sa “sokolovima” gledalo preko 700 ljubitelj fudbala, što je samo još jednom potvrdilo da je ovaj mali gradić na pola puta između Banjaluke i Prijedora odista bastion “boljeg sutra” fudbala Republike Srpske….

Sama utakmica imala je dva različita toka, gosti su odlično otvorili meč, i već u devetom minutu Luka Asentić je “zaledio” domaćina. Kada je Avdalović u 50. minutu uduplao prednost Slavije, malo ko je mogao očekivati da će utakmica u posljednjih pola sata imati sasvim drugačiji tok….

Međutim, nastavak je ponudo sasvim drugu sliku na terenu, razigrani domaći fudbaleri prvo dolaze do gola zaostatka u 56. minutu, a onda i do velikog slavlja, izjednačenja u 76. minutu. Protagonista oba pogotka bio je Milan Vračar, koji je tako izrastao u istinskog junaka Omarske……

Pogledajte i izjave trenera Ananda Krecelja s jedne i Bojana Regoje s druge strane poslije meča….

OMARSKA – SLAVIJA 2:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Asentić (9), 0:2 Avdalović (50), 1:2 Vračar (56), 2:2 Vračar (76). Stadion: FK Omarska. Gledalaca: 700. Sudija: Bojan Mitrović. Pomoćnici: Njegoslav Bošković (oba iz Bijeljine) i Aleksandar Kapur (Brčko). Delegat: Ognjen Vučen (Laktaši). Kontrolor: Dragan Skakić (Gradiška). Žuti kartoni: Rastoka, Zdjelar, Dr. Romanić (Omarska), Kaljić, Tomić, Beširević, Avdalović (Slavija). Crveni karton: Goran Popović (Slavija) u 57. minutu.

Omarska: Ml. Jokić, Zdjalar (od 89. Lajić), B. Romanić, Rastoka (od 89. Šunić), Panić, Grahovac, Anđić, Stojnić, Dr. Romanić, Gavranović (od 46. Jaćimović), Vračar.

Slavija: Nedžibović, Đerić, Beširević, Popović, Avdalović (od 71. Stojanović), Kaljić, Mandić, Asentić (od 46. Bogučanin), Erić, Arbinja (od 86. Mišović), Tomić (od 74. Dabić).