Fudbaleri Krupe nakon jednog kola ponovo se preuzeli liderku poziciju u šampionatu Republike Srpske! Pobjedom u velikom derbiju nad Mladosti (2:1) ostvarili su prednost od dva boda, ali i sada imaju bolji međusobni skor u slučaju istog broja bodova na kraju sezone. I ovom predstavom pokazali du da je prošlonedjeljni remi sa Borcem bio samo loš dan, na koji svi imaju pravo, pa i Krupa.

Iako je tempo bio visok, prvo poluvrijeme je prošlo bez ozbiljnijih prilika na obje strane. Krupa je imala početnu inicijativu, a poslije 20-ak minuta igre gosti su uspostavili ravnotežu i igralo se uglavnom između dva šesnaesterca, sa ponekim prekidom koji je stvarao gužvu i opasnost kako pred golom Nikolića, tako i Kutića. Međutim u nastavku, Krupa je dodala gas.

Igrao se 52. minut kada je Vukotić ušao u šesnaesterac, a Blagojević ga s leđa ruši i arbitar Grbić pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator Stojanov, lopta u jednu Nikolić u drugu stranu!

Gol kao da je dao krila domaćim fudbalerima, koji u talasima napadaju. Pokušao je Vuković sa 25 metara u 58. minutu, a Nikolić krajnjim naporom zaustavlja taj udarac. Dva minuta kasnije brz kontranapad Krupe, tri na dva, Milanović kreće sam prema golu gostiju, ali njegov udarac završava pored lijeve stative. Konačan rezultat postavio je Stojanov, najbolji akter meča. Akciju je započeo Milanović koji upošljava Ljubenovića koji iskosa sa desne strane ulazi u kazeni prostor,  asistenciju prema Stojanovu, precizan udarac i 2:0.

U drugom minutu sudijske nadoknade rezervista Živanović iskoristio je smušenost odbrane domaćih za počasni gol Mladosti.

Veliki broj navijača, oko 1.500 na prepunoj tribini mogao je uživati u dobroj fudbalskoj predstavi i pobjedi svojih ljubimaca koji im širom otvaraju vrata raja, zvanog Premijer lige BiH.

KRUPA – MLADOST (VO) 2:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Stojanov (52, penal), 2:0 Stojanov (63), 2:1 Živanović (90+2) Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 1.500.  Sudija: Zoran Grbić (Prijedor). Pomoćnici: Igor Radaković (Prijedor) i Mirko Gojić (Doboj).  Delegat: Goran Mikanović (Prijedor). Žuti kartoni: Mirković, Ljubenović (Krupa), Delić, Krezović, Mičić, Gojačanin (Mladost).

Krupa: Kutić, Damjanović, Vuković, Ljubenović, Stojanov (od 89. Gavrić), Dujaković  (od 81. Cvijanović), Mirković (od 68. Stjepanović), Vukotić, Malinović, Mijić, Milanović.

Mladost: Nikolić, Krezović, Mičić, Delić, Đalac, Komarčević, Blagojević, Arnautović, Jevtić (od 66. Živanović), Gojačanin, Mazić.