Fudbaleri Kozareostvarili su prvi trijumf u Ligi za prvaka, pošto su poslije preokreta savladali Tekstilac (2:1). Gosti iz Dervente do prednosti su došli u 52. minutu kada je Guzina glavom sa 11 metara pogodio donji desni ugao nemoćnog Đakušića za 0:1.

Kozara do izjednačenja dolazi na polovici igre u drugom poluvremenu. Bila je to duga akcija domaćina, Paštar i Popović odigrali su dupli pas, nakon čega lopta dolazi do Bunića koji upućuje centaršut na drugu stativu, a Perić to najbolje prati i posprema loptu u mrežu. Do vrijedna tri boda gradiščanci dolaze u 78. minutu kada nakon centaršuta Babića sa desne strane lopta šeta po šesnaestercu Tekstilca, dolazi do Kovljena, koji je lagano posprema sa nekoliko metara u bliži ugao Plisnićevog gola za konačnih 2:1.

KOZARA – TEKSTILAC 2:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Guzina (52), 1:1 Perić (66), 2:1 Kovljen (78). Stadion: Gradski. Gledalaca: 250. Sudija: Siniša Lazić (Prijedor). Pomoćnici: Tomislav Gračanin i Davorin Zrnić (oba Banjaluka). Delegat: Dušan Marković (Bijeljina). Žuti kartoni: Petković, Vukajlović (Kozara), Prljeta (Tekstilac).

Kozara: Đakušić, Bunić (od 66. Babić), Ingvon, Makitan, Glišić, Popović, Paštar, Perić (od 89. Petković), Vukajlović, Kovljen (od 85. Đaković), Gavrić.

Tekstilac: Plisnić, Marić, Rastović, Jolović, Kovač, Guzina, Susaković (od 87. Malkić), Ćorić (od 51. Komlenović), Đukić, Duspara (od 72. Brković), Prljeta.