Nema šta malo je nedostajalo!

Baš malo, 15 sekundi, pa da Borac iz Beča vrati se sa velikih 0:0, ali i ovako nije loše, za pun Gradski stadion u Banjaluci za sedam dana! Sve ono što nije ušlo, neka se vrati u banjalučkoj noći…….

U prvom poluvremenu viđen je po jedan pogodak na obje strane, ali oba su opravdano poništena zbog nedozvoljene pozicije napadača. Prvo je Tabaković pogodio za Austriju u 7. minutu, a u 19. Lukić za Borac, ali oba puta napadači su za nekoliko centimetara bili brži od odbrane.

U 32. minutu Austrijanci su ozbiljno zaprijetili, ali golman Borca Nikola Ćetković u dva navrata odlično je intervenisao nakon udaraca Tabakovića i Holanda.

U 41. minutu i Borac je opasno zaprijetio, ali udarac Kortesa završio je tik preko gola. Tabaković je još jednom zaprijetio u 44. minutu, ali na sreću Banjalučana, nije dobro zahvatio loptu ispred Ćekovića.

U nadoknadi prvog poluvremena sjajna akcija Borca, povukao je Blagaić, uposlio Kortesa, ali njeogov udarac sa 10-ak metara brani Fruhtl.

U nastavku meča zaprijetio je Јukić u 56. minutu, ali Ćetković je ponovo bio siguran. Gužva pred golom Borca bila je i četiri minuta kasnije, ali odbrana “crveno-plavih” dobro je reagovala.

Igrao se 70. minut, kada je sreća bila saveznik Borca, jer je Fic pogodio mjesto gdje se spajaju prečka i stativa, ali lopta nije završila u mreži, već se od prečke odbila u gol aut.

Rasplamsalo se u finišu meča, prvo je u 80. minutu Kulašin imao odličnu priliku, ali golman Austrijanaca brani taj pokušaj, baš kao i Ćetković, već u sljedećem napadu, ali na drugoj strani.

I onda četvrti minut sudijske nadoknade, Tabaković je matirao Ćetkovića za 1:0, da li zasluženo, ili ne, vidjećemo za nekoliko dana…..

Utakmici u “Đenerali Areni” prisustvovao je i veliki broj navijača Borca, koji su još juče krenuli za prestonicu Austrije, a danas su u centru Beča napravili sjajnu atmosferu.

Meču Austrija – Borac prisustvovao je i predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik u društvu prvog čovjeka Fudbalskog saveza Republike Srpske  i FSBiH Vice Zeljkovića, te predsjednik UO FK Borac Milana Tegeltije.