Fudbaleri dobojske Sloge izborili su plasman u treće finale Kupa Republike Srpske u klupskoj istoriji, a prvo od 2005. godine i na pragu u najvećeg uspjeha u svojoj bogatoj istoriji, ako naravno osvoje prestižni pehar!

Poslije trijumfa nad Borcem u Kozarskoj Dubici (1:2), izabranici Vlade Jagodića su slavili i u revanšu u Modriči (2:0) i stekli šansu da podignu trofej u najmasovnijem takmičenju Srpske.

Inače, Sloga je poražena u dva dosadašnja finala – od Kozare iz Gradiške (1994) i brčanskog Jedinstva 2005. godine.

Dobojlije su na stadionu “Dr Milan Jelić” do prednosti stigle u 20. minutu kada je dubičku mrežu pogodio Amar Tahrić, da bi na samom početku drugog poluvremena golman Borca Njegoš Zeljković ponovo morao da vadi loptu iz svoje mreže. Strijelac je u 46. minutu bio Marko Brnović.

Ekipa iz Doboja će u finalu igrati protiv boljeg iz dvomeča između Sutjeske i Zvijezde 09.

Revanš susret ovog polufinalnog duela igra se 22. maja u Foči (19.30), a prva utakmica u Ugljeviku okončana je minimalnim trijumfom ekipe iz Etna sela Stanišići (1:0). Jedini pogodak postigao je Aleksa Raca u 44. minutu.