Spuštena je zavjesa na šampionat Republike Srpske i u Mrkonjić Gradu.

U meču 10. kola Lige za opstanak Sloboda i Sutjeska odigrali su miroljubljivo 1:1. Mrkonjićani su tako sezonu završili na osmoj poziciji sa 45 bodova, dok su Fočaci preposlednji 11. sa 33 osvojena boda.

Utakmica bez naboja i značaja, pa je tako bilo i na terenu, a sve vrijedno spomena dogodilo se sredinom drugog poluvremena. Domaćin je u vodstvo došao u 65. minutu kada je dobru akciju svog tima završio Mirković udarcem glavom. Samo sedam minuta ksnije izjednačenje, ponovo glavom, ali ovaj put nakon kornera mrežu Todorovića zatresao je Luka Sekulović za konačnih 1:1.

SLOBODA (MG) – SUTJESKA 1:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Mirković (65), 1:1 L. Sekulović (72). Stadion: “Luke”. Gledalaca: 50. Sudija: Velimir Drinić (Modriča). Pomoćnici: Željko Dragojević (Banjaluka) i Aleksandar Smiljanić (Laktaši). Delegat: Željko Grbić (Banjaluka). Kontrolor: Slaviša Terzić (Banjaluka).

Sloboda (MG): Todorović, Stjepanović, Malbašić, Đukarić (od 70. Ćubić), Lazendić (od 53. Babić), Kršić (od 78. Mitrić), Topić, Gračanin, Sladojević, Tučić, Mirković.

Sutjeska: Milanović, Jojić, Ivanović, L. Sekulović, Ostojić, M. Sekulović (od 62. Lazarević), Ivanović, Milutinović, Radović, Blagojević (od 78. Mićević), Stojanović (od 65. Kostić).