Laktaši nasravlaju u ritmu četvorki! A u svom stilu Milan Šikanjić je “demolirao” Sutjesku (4:0) novim het-trikom, i svojim već 12-im pogotkom u sezoni za očuvanje prvog mjesta sa 15 bodova.

Zvijezda 09 se izvukla iz ponora i slavila je na teškom gostovanju u Novom Gradu, savladavši dobru Slobodu (0:1) pogotkom Mitrovića sredinom prvog poluvremena.

Željo je na “Predgrađu” očitao lekciju Famosu, bilo je 3:0 za domaći sastav koji polako hvatal zalet i čini se, biće sve opasniji kako šampionat odmiče.

Rudar Prijedor je “zacementirao” fenjer BSK-u (2:0), a sva priča bila je gotovo već poslije pola sata igre, golovima Savanovića i Radakovića.

Na “Lukama” veliki preokret. Drina je bila veoma blizu cijelom plijenu, ali je na kraju ostala i bez boda. Domaćine je do pobjede vodio Soldat pogotkom u 87. minutu, a veliko slavlje Mrkonjićanima donio je Radulović u petom minutu sudijske nadoknade.

Romanija je lakše nego što se očekivalo savladala Slaviju (2:0) i tako se učvrstila u gornjm dijelu tabele, a važnu trojku upisao je i Ljubić pobjedom nad Veležom. Minimalac mladog Mišića bio je dovoljan za tri boda.

Tri važna boda u borbi za opstanak osvojila je i Drina HE u ogledu sa dubičkim Borcem (2:1).

Jedini meč bez pogodaka viđen je u Gradišci u sudaru Kozare i Leotara (0:0).

Rezultati 7. kola:

Željezničar ST – Famos 3:0 (Malić ‘9, Bilal ‘65 penal, Baštić ‘78)

Romanija – Slavija 2:0 (Radović ‘12, Peart 43)

Sloboda (NG) – Zvijezda 09 0:1 (Mitrović ‘25)

Kozara – Leotar 0:0

Drina HE – Borac (KD) 2:1 (Damjanović ‘4, Blagojević ‘64 autogol – Malbašić ‘74)

Laktaši – Sutjeska 4:0 (Šikanjić ‘11, ‘51, ‘80, Škorić ‘70)

Rudar Prijedor – BSK 2:0 (Savanović ‘20, Radaković ‘28)

Sloboda NB (MG) – Drina (Z) 2:1 (Soldat ‘87, Radulović ‘90+5 – Milinković ‘54)

Ljubić – Velež 1:0 (Mišić ‘63)