Laktaši su nastavili sjajan niz!

Nakon sedam uzastopnih pobjeda u šampionatu Srpske, slavili su u 1/8 finala Kupa Republike Srpske “Dr Milan Jelić”, eliminisavši premijerligaša iz Bijeljine, sastav Radnika (2:0). Ponovo je neuhvatljiv bio prvi snajperista lige Milan Šikanjić, koji je načeo mrežu Semberaca u finišu prvog poluvremena, a dokrajčio je Mrzić u nastavku.

Kozara je protutnjala Posavinom, a Bojan Marković je pospremio tri lopte u mrežu Borca za trijumf prvoligaša iz Gradiške. Šamčani su do kraja meča sa dva pogotka samo ublažili poraz (2:3).

Leotar je bio siguran u sudaru sa Romanijom (3:0), baš kao i Sutjeska protiv mrkonjićke Slobode (3:0), dok je iznenađenje viđeno u Brčkom, gdje je drugoligaš sa Istoka, sastav Ilićke 01 slavio protiv Famosa (3:1) poslije izvođenja penala, u regularnom toku bilo je 3:3. Domaćin je imao i vodstvo od 2:0, 3:1, ali su gosti iz Istočne Ilidže uspjeli poravnati i odvesti utakmicu u penal seriju gdje su na kraju ipak poklekli.

Drama je viđena u Čajniču, gdje je dubički Borac tek poslije penala uspio da savlada Stakorinu (7:8) i plasira se u četvrtfinale najmasovnijeg takmičenja, u regularnih 90 minuta nije bilo pogodaka (0:0).

Utakmice u Prijedoru i Modriči, gdje gostuju premijerligaši Borac i Sloga odgođene su, a još uvijek nije poznat termin kada će biti odigrane.

Laktaši – Radnik 2:0 (Šikanjić ‘45, Mrzić ‘54)

Leotar – Romanija 3:0 (Đuričković ‘25, Radosavljević ‘66, Batos ‘69)

Borac Šamac – Kozara Gradiška 2:3 (Bogdanović ‘68, Marčeta ‘87 – Marković ‘8, ‘43, ‘47)

Stakorina Čajniče – Borac Kozarska Dubica 0:0, penalima 7:8

Sutjeska Foča – Sloboda Mrkonjić Grad 3:0 (Ristović ‘20, Radović ‘44, ‘84)

Ilićka 01 – Famos 3:3, penalima 3:1 (Stankić ‘30, Ćimić ‘36, Krsmanović ‘65 – Perović ‘49,Tomašević ‘71, Fontemači ‘75 )

Rudar Prijedor – Borac Banjaluka (odgođeno)