Kakva utakmica u Šnjegotini! Derbi Područne lige Banjaluka opravdao je očekivanja, i više od toga, u duelu Šnjegotine i Budućnosti viđeno je sedam pogodaka, preokreti, povratci, i na kraju trijumf domaćeg sastava (4:3)!

Gosti iz Šargovca krenuli su dobro, i pogotkom Kunovca u 14. minutu poveli, ali vrlo brzo Babić u 26. minutu prvo vraća stvari na početak, a potom i Vindžanović iz kaznenog udarca u 43. minutu donosi prvi preokret, s kojim se otišlo na odmor.

Opet gosti bolje otvaraju, i preko Đukića u 54. te Zdjelara iz kaznenog udarca u 60. minutu ponovo preokreću rezultat. Činilo se da domaćin više nema snage za novi preokret, ali Milko Babić brzo izjednačuje (62.), i kada se povela borba prsa u prsa, isti igrač svojim het-trikom u finišu meča stavlja tačku na I.

Ovim trijumfom Šnjegotina je ponovo treća, imaju 28. bodova, dok je Budućnost i dalje druga sa 40, ali sada zaostaju puna tri koraka iza Polet Krajišnika.

Kako su navikli, tako je bilo i sada, tradicionalno “treće poluvijeme” uz “iće i piće” u Šnjegotini nije izostalo ni ovaj put. Fudbal je pobijedio, a druženje dvije ekipe poslije velike borbe na zelenom terenu obilježilo je svakako ovaj derbi.

ŠNJEGOTINA – BUDUĆNOST 4:3 (2:1)

Strijelci: 0:1 Kunovac (14), 1:1 Babić (26), 2:1 Vindžanović (43, penal), 2:2 Đukić (54), 2:3 Zdjelar (60, penal), 3:3 Babić (62), 4:3 Babić (83). Stadion: FK Šnjegotina. Gledalaca: 100. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš). Pomoćnici: Vladan Todorović i Dušan Vojvodić (oba iz Čelinca). Delegat: Bojan Kalamanda (Kotor Varoš). Žuti kartoni: Jovičić, Vindžanović, Tomašević (Šnjegotina), Đukić, Poparić (Budućnost).

Šnjegotina: Jerosimović, Jovičić, M. Vujičić (od 46. Radujković), Dubravac, Janković, Babić, N. Vujičić, Malić (od 85. Tomašević), Pejanić, Maletić, Vindžanović.

Budućnost: Dulić, Milinković, Miličević, Vujinović, Zubac (od 46. Verčević), Zdjelar, Kunovac, Đukić, Ljuboja (od 86. Poparić), Vulić (od 46. Komarica), Tolimir (od 86. Trkulja).