Zanimljivo kolo u “Kajzerici”, strijelci raspoloženi, a nije nedostajalo niti uzbuđenja! Svakako ono najveće viđeno je u Turjaku, gdje je Obradovac “prosuo” pobjedu u nadoknadi vremena. Jesenji šampion je vodio sve do treće minute nadoknade, kada Božić autogolom donosi izjednačenje.

Sigurnu i ubjedljivu pobjedu odnijla je i Sloga DIPO, petarda protiv Mladog krajišnika je potvrda kvaliteta sastava iz Gornjih Podgradaca, koji je po svemu sudeći posložio kockice i napada viši rang takmičenja. Slično razmišljaju i u Cerovljanima, Torpedo je takođe petardom u Donjim Podgradcima počatio Slobodu koja je sve bliže ispadanju.

Potkozarje je u Elezagićima ostvarilo vrijednu pobjedu, i ponovo se priključilo gornjm dijelu tabele, jer za liderom zaostaju svega šest koraka.

Dobra utakmica i u Brestovčini, gdje je domaćin savladao Lamince (2:1), a važnu pobjedu ostvario je i Borac u Maglajanima, koji je bio bolji od Bratstva. Pobjegli su fenjerašu, a približili se rivalu iz Kozinaca.

U Čatrnji “blic-krig” Bisera. Borac iz Šibovske vodio je, ali sa tri pogotka domaćina u 15-ak minuta potpuni preokret i nova tri boda na kontu Bisera.

Rezultati 17. kola:

Sloboda (DP) – Torpedo 2:5 (Kljajić, B. Nežić, penal – Kojić, Kukavica 2, Popović, Šinik)

Sloga DIPO – Mladi Krajišnik 5:0 (Amović 2, penal, Kostić, Koljanin, Maletić, penal)

Polet – Potkozarje 0:1 (M. Miljević, penal)

Borac Maglajani – Bratstvo 3:2 (Koščica 2, Smiljanić – Subotić, Babić)

Biseri – Borac Šibovska 3:1 (Ećimović, Krantić, Svraka – Domuz)

Kozara Turjak – Obradovac 2:2 (Subotić, Božić, autogol – Lukić 2)

OFK Omladinac – Laminci 2:1 (Vučković, Đorđić – Batos)