Malo je nedostajalo da Rudar Prijedoru da odoli na proljećnoj premijeri, ali Zrinjski je na kraju slavio pogotkom Nemanje Bilbije, i to 18. u ovoj sezoni. Na kraju Rudar Prijedor – Zrinjski 0:1, lider iz Mostara došao je do 52. boda, dok su rudari ostali na 16 i čeka ih velika borba za opstankom!

Trenutak odluke dogodio se u 76. minutu. Lagan centaršut golmanu Šćekiću se lopta izmigoljila iz ruku, završila na prečki, pokušao je Sadiku da je izbaci, a Bilbija na pravom mjestu i svom timu donosi tri vrijedna boda. Do tog trenutka golman Rudar Prijedora bio je najbolji akter meča, odbranio nekoliko teških udaraca, i da je domaćin odolio prigrabio bi epitet igrača utakmice, a ovako je postao tragičar.

Već u trećem minutu vidjeli smo prelijep pogodak Nikole Mandića, ali gol je poništen zbog nedozvoljene pozicie napadača Rudara. Ostala je dilema da li je zaista i tako bilo, a pogotak je bio zaista majstorski.

Janković je imao odličnu priliku u finišu prvog poluvremena, ali Šćekić je odlično reagovao i izbacio loptu u korner.

I na startu drugog poluvremena velika prilika za Zrinjski, Kamenar je potegao 20-ak metara, došao na ivucu šesnaesterc, uputio dobar šut, ali Šćekić još jednom na visini zadatka. U 54. minutu puno sreće za domaćina, Ćorluka je potegao sa preko 20 metara, Šćekić je bio već savladan, ali se ispriječila prečka!

RUDAR PRIJEDOR – ZRINJSKI 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Bilbija (76). Stadion: Gradski. Gledalaca: 1.000. Sudija: Mirza Kazlagić (Cazin). Pomoćnici: Josip Čolić (Kupres) i Emir Zahiragić (Sarajevo). Delegat: Berin Pilav. Kontrolor: Sead Kulović (Sarajevo). Žuti kartoni: Sadiku, Amoa (Rudar Prijedor).

Rudar Prijedor: Šćekić, Asani (od 46. Zekanović), Sadiku, Pavlović, Santos (od 72. Bosnić), Mandić, Knežević (od 70. Burazor), Hodžić, Marić, Jakupović (od 63. Kulenović), Redžić.

Zrinjski: Čondrić, Barišić, Ćorluka, Bašić, Malekinušić (od 64. Jukić), Savić, Jakovljević, Janković (od 64. Hadžić), Memija, Kamenar, Bilbija.