Jedan od derbija 21. kola Premijer lige BiH odigran je u Krupi na Vrbasu, a slavili su gosti iz Sarajeva sa 2:1. Na kraju tri boda su “bordo” tim učvrstili na četvrtoj poziciji, a stekao se utisak da je Krupa po igri i po šansama zaslužila, barem remi….

Hladan tuš odmah na startu utakmice za domaćina! Dobru akciju „bordo“ tima završio je Hebibović preciznim udarcem sa 7-8 metara za 0:1. Odmah je Krupa krenula jako prema golu Pavlovića, a Galešić je imao veliku priliku za izjednačenje u devetom minutu, ali iz idealne pozicije njegov udarac prolazi pored desne stative. Nova prilika za domaćina u 14. minutu, ali Fajić je prebacio i golmana Pavlovića, ai i gol Sarajeva sa 10-ak metara. U 37. minutu potpuno zasluženo izjednačenje! Milanović je u svom stilu prošao po lijevoj strani, uputio loptu po zemlji na koju je natrčao Fajić i topovsk je smjestio u mrežu Pavlovića. U 45. minutu još jedna velika prilika za Krupu, ali udarac Vukotića brani Pavlović.

Prvo poluvrijeme završeno je bez pobjednika, ali po svemu viđenom Krupa je bila mnogo bolji rival od Sarajeva, i po igri, i po prilikama….

U nastavku meča igra se u prvih 15-ak minuta odvijala uglavnom između dva šesnaesterca. Prvo je zaprijetilo Sarajevo, kada je Hebibović potegao sa 16 metara u 59. minutu, ali njegov udarac završava iznad Kutićevog gola.

U 66. minutu novo vodstvo gostiju. Gužvu u šesnaestercu Krupe koristi Halilović, i jedan odbijanac sa 16 metara posprema u mrežu Kutića za 1:2.

Do kraja meča oprezna igra oba tima, gosti iz Sarajeva uspjeli su zaustaviti sve atake prema svome golu i za Sarajevo  odnijeti  tri velika boda koja možda znače i Evropu….

KRUPA – SARAJEVO 1:2 (1:1)

Strijelci: 0:1 Hebibović (3) 1:1 Fajić (37), 1:2 Halilović (66). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 1.500. Sudija: Tomislav Čuić (Tomislavgrad). Pomoćnici: Amer Macić (Mostar) i Jure Musa (Čitluk). Delegat: Miloš Brkić (Laktaši). Kontrolor: Izet Čejvanović (Tuzla). Žuti kartoni: Dujaković (Krupa), Bekić, Sarić, Stanojević, Mustafić (Sarajevo).

Krupa: Kutić, Galešić (od 66. Balabanović), Maksimović, Dujaković (od 81. Lukić), Vukotić, Nikodijević, Mirosavljević, Aleksić, Milanović (od 77. Šamara), Fajić, Marjanović.

Sarajevo: Pavlović, Šabanović (od 71. Crpulja), Stanojević, Sarić, Velkoski, Rahmanović (od 88. Kuzmanović), Hebibović, Mujakić, Bekić, Mustafić, Halilović (od 90. Radovac).