Konačno povoljan rezultat banjalučkog premijerligaša. Poslije poraza od Radnika i Krupe, fudbaleri Borca odigrali su odličan meč u Tuzli i remizirali sa Slobodom (1:1). Ovim remijem “crveno-plavi” definitvno će u “Ligu za opstanak”, ali svakako da igra i osvojen bod u gradu soli i te kako hrabre, prvo pred gostovanje Zrinjskog (srijeda Gradski stadion), a onda i u 10 utakmica za opstanak u bh eliti.

Do rezultatske prednosti domaći su stigli u 72. minutu golom Anela Husića, koji je udarcem glavom, nakon kornera, matirao golmana Borca Savatovića.

Konačan rezultat postavljen je u 85. minutu, kada je dubinsku loptu sa polovine Borca na 20-ak metara od gola Slobode prihvatio napadač Petar Kunić i pogodio gornji lijevi ugao “crveno-crnog” gola.

Samo dva minuta nakon Borčevog gola, Tuzlaci su preko Husića bili u novoj šansi za gol, ali je nakon  šuta glavom sa samo 5 metara loptu van terena izbacio Savatović.

SLOBODA – BORAC 1:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Husić (72), 1:1 Kunić (85). Stadion: “Tušanj”. Gledalaca: 1.000. Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo).

Sloboda: Muminović, Terzić, Škahić, Rustemović, Todorović, Bekić, Smajić, Lazevski, Osmanagić, Mijić, Ignjatović.

Borac: Savatović, Bunić, Lučić, Ojdanić, Karić, Kunić, Mahović, Žeravica, Danilović, Janičić, Čudić.