Fudbaleri Borca nastavili su sa dobrim partijama ovog proljeća, pošto su u meču 21. kola na drugoligaškom Zapadu savladali srbačku Slogu (2:0) i tako su se ovom rivalu približili samo na bod. Srpčani su šesti sa 31 bodom, dok su sada šamčani sedmi sa bodom manje.

Potpuno zaslužena pobjeda domaćina, i da na golu Sloge nije stajao sjajni Smiljanić, mreža srpčana bila bi napunjena do vrha!

U 24. minutu Smiljanić je u naletu oborio Marčetu, a arbitar Smiljić pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator bio je Mićić za 1:0.

Tačku na I stavio je najbolji pojedinac kod domaćina Marčeta u smiraj utakmice, igrao se 89. minut.

BORAC (Š) – SLOGA (S) 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Mićić (24, penal), 2:0 Marčeta (89). Stadion: FK Borac u Šamcu. Gledalaca: 150. Sudija: Dejan Smiljić. Pomoćnici: Mišo Mačkić (oba iz Banjaluke) i Bojan Jović (Doboj). Delegat: Branko Tripić (Prnjavor). Kontrolor: Željko Latinović (Gradiška). Žuti kartoni: Ilić, Marčeta, Marinković, Blagojević, Bijelić (Borac), Marin, Smiljanić, Vučić (Sloga).

Borac (Š): Maslić, Limić, Mićić, Ilić (od 72. Nišić), Marčeta (od 90. Vakić), Blagojević (od 90. Đurić), Sjenčić (od 65. Majić), Marinković, Perić (od 90. Pupčević), Maksimović, Bijelić.

Sloga (S): Smiljanić, Zukanović, N. Vajukić, V. Nježić, Marin (od 71. Šumar), Burazor, I. Nježić, Jaćimović, D. Vajukić, Vučić (od 74. Grgec), Pralica.