Fudblaeri Sloge i mrkonjićke Slobode odigrali su u Trnu nerješeno (1:1). Remi je možda i najpravedniji ishod meča, a sigurno mogu biti zadovoljniji domaći fudbaleri, a gostima ostaje žal što nisu uspijeli osvojiti tri boda.

Mrkonjićanima je jasno, kada se sve sabere i oduzme da nije moglo biti drugačije! Jer, kako se sve odvijalo ne terenu, u režiji “reditelja” moralo je tako biti!

Ali i tome nekom drugom prilikom! Jer utakmica Sloge i Slobode, bila je u okviru “normale”. Osim samo jednog segmenta, a to je veću u sveri odgovornosti onih koji vode takmičenje u Drugoj ligi-grupa Zapad. Naravno, ako želi dobro fudbalu i mladim ljudima, koja se želi baviti fudbalom.

Ali da se vratmo utakmici! Domaći fudbaleri poveli su u 15. minutu, golom Predraga Stankovića iz penala(!?). On je bio siguran sa bijele tečke i savladao je Njegoša Zeljkovića, za vodstvo domaćeg sastava i veliko slavlje na stadionu u Trnu. Gosti iz Mrkonjić Grada izjednačili su u 55. minutu, golom agilnog Stefana Eskića.

Šef stručnog štaba Slobode Darako Maletić, zadovoljen je igrom svoje ekipe, koja je junački odigrala jedan težak meč.

-U prvom poluvremen nismo bili pravi, nismo igrali onako kako smo se dogovorili. Imali smo problema da uspostavaimo igru. U drugom poluvremenu bolje smo stajali na terenu, postigli gol i imali još dvije, tri prilike za pogodak. I da osvojimo tri boda, ali nažalost nismo uspijeli. Fer i korektna utakmica, u kojoj je u prvom planu bio jedan čovjek koji to nije trebao biti, jer u prvom planu treba da  budu igrači i fudbal. Mojim igračima nemam šta zamjeriti, dali su sve od sebe na terenu. Stavaljamo tačku na ovu i okrećemo se zaostalom meču u srijedu, koji igramo u Čečevi sa ekipom Ukrine. U nedjljeu nas dočekuje još jedan težak meč sa odličnom ekipom Jedinstva iz Žeravice – kaže Maletić.

Ipak, meč u Trnu obilježio je sa svojim „biserima“ jedan čovjek u „crnom“. I zbog takvih ljudi fudbalu se piše crno! Njegovo ime i prezime znaju svi, pa nema potrebe da ga pišem. A možda i nije vrijedno pomena? Bar autoru ovih redova, ali onima drugima možda jeste(!?). Dobronamjerno predlažemo onima koji ga „guraju“, a i „gospodinu“ da pogledaju snimak meča i dobro izanaliziraju suđenje u Trnu.

Ili moža to više nije ni bitno, jer novi „cirkus“ nas čeka u narednom kolu na nekom terenu. I tako, polako, sigurno, temeljito…sve protiv fudbala. Zašto? I zbog čega i do kada?

SLOGA (T) – SLOBODA (MG) 1:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Stanković (15, penal), 1:1 Eskić (55). Stadion: FK Sloga u Trnu. Gledalaca: 100. Sudija: Duško Puvača (Novi Grad). Pomoćnici: Bojan Džepina i Nebojša Čiča (oba iz Prijedora). Delegat: Mlađan Vidačković (Banjaluka). Kontrolor: Dado Petrović (Brod). Žuti kartoni: Latinović, Todorić, Batos (Sloga), Mitrić, Komljenović, Soldat, Zec, Maksimović (Sloboda).

Sloga (T): Gašić, Grozdanić, Marjanović, Vidimlić, Batos, Stanković, Latinović, Kuruzović, Ne. Jokanović, Milovanović (od 81. Todorić), Vuković.

Sloboda (MG): Zeljković, Zec, Eskić, Anđelić (od 87. Nikić), Mitrić (od 46. Lazendić), Soldat, Vučković (od 70. Savić), Komljenović, Koprivica, Maksimović, Vrebac (od 70. Gavrić).

Tekst i foto:Slobodan Dakić