Prvo kolo proljeća i odmah novi lider u “Kajzerici”!

Kozara iz Turjaka povela je nikada izjednačeniji karavan pobjedom u Aleksandrovcu. Anić i Kodić su do poluvremena riješili pitanje pobjednika, pa je Kovač do kraja samo uspio da vrati koliko toliko neizvjesnost, ne i preokret za domaćina.

Jesenji šampion lako je pao u Kukuljama. Na krilima dvostrukog strijelca Vujičića, ali i zimskog pojačanja Gorana Galešića, Obradovac nije imao šta da traži u sudaru sa Mladim Krajišnikom koji hvata priključak sa gornjim domom.

Laminci su protutnjali kroz Šibovsku, baš kao i Omladinac kroz Kozince, vrijedni bodovi gostujućih ekipa, ali najveće iznenađenje kola svakako je komšijski okršaj u Cerovljanima, gdje su Biseri iznenadili Torpedo! Pogodak Majdanca sa bijele tačke krajem prvog poluvremena bio je dovoljan da cijeli plijen ode za Čatrnju.

U Gornjim Podgradcima siguran trijumf Sloge, Borac iz Maglajana nije se ni okrenuo, a već je na semaforu stajalo 3:0 (14. minut), pa se dilema oko pobjednika nije ni postavljala. Jedini duel bez pogodaka odigran je u Donjim Podgradcima, gdje su po bod na kraju osvojili Sloboda i Polet.