Fudbaleri Rudar Prijedora savladali su Sutjesku iz Foče rezultatom 2:1 u 2. kolu m:tel Prve lige Republike Srpske.

Iako su domaći dominirali u prvih 20-ak minuta, gosti iz Foče su prvi došli u vodstvo, i to evrogolom!

Bio je to mladi Jovan Bokić, koji je potegao sa 20 metara, a golman Petrović je paradom samo uljepšao pogodak za 0:1.

Onda opsada gola Fočaka, i do kraja poluvremena rudari su čak tri puta pogodili okvir gola. Dva puta to su uradili Pekija i Kulenović glavom, a jednom Marić, kada je pokušao centrirati, pa je lopta prešla preko noge, i gotovo prevarila Tomića, ali je okvir gola ponovo bio saveznik Sutjeske.

U nastavku nezadovoljan igrom svojih izabranika trener Boris savić vrši trostruku izmjenu, i nastavljase opsada gola Tomića, a bedem popušta tek u 65. minutu, kada je tek poslije trećeg udarca u nekoliko sekundi Jaćimović zakucao loptu u mrežu.

Rudari u talasima napadaju i dalje, i kao plod takve igre dolazi i pobjedonosni pogodak Rastoke u 83. minutu, za trijumf domaćina, teži nego što se očekivalo, ali na kraju ipak zaslužen.

RUDAR PRIJEDOR – SUTJESKA 2:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Bokić (20), 1:1 Jaćimović (65), 2:1 Rastoka (83) . Stadion: Gradski, igrano bez publike. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš). Pomoćnici: Tomislav Gračanin i Dejan Stjepanović (oba iz Banjaluke). Delegat: Jovica Đokić (Bijeljina). Kontrolor: Danijel Pajić (Bijeljina). Žuti kartoni: Matović, Kovačević (Rudar Prijedor), Radović, Gabela, Milenković, Milutinović, Bokić (Sutjeska).

Rudar Prijedor: Petrović, Pekija, Gavranović, Kulenović (od 46. Kovačević), Burazor (od 46. Burazor), Marić (od 73. Dojčinović), Stjepanović, Zekanović (od 83. Milićević), Matović (od 44. Rastoka), Ivetić, Marmat.

Sutjeska: Tomić, Filipović, Mirković, Milenković, Rašević, Radović, Bokić, Milutinović, Gabela, Šupić, Mojović.