Fudbaleri Rudar Prijedora eliminisali su banjalučki Borac iz Kupa Republike Srpske. Oni su sa 3:1 savladali četu Branislava Krunića u osmini finala našeg najmasovnijeg takmičenja.

Početak nije naslućivao ovakav kraj, jer su Banjalučani već u 17. minutu poveli golom Radulovića sa “bijele tačke”. Međutim, “rudari” se nisu predavali pa su do poluvremena preokrenuli rezultat na 2:1 golovima Jaćimovića i Marmata.

U drugom dijelu, Borac je krenuo po izjednačenje, ali je sve dileme oko pobjednika razriješio kapiten domaćih Nemanja Pekija u 77. minutu.

RUDAR PRIJEDOR – BORAC BL 3:1 (2:1)

Strijelci:. Stadion: Gradski. Gledalaca: 300. Sudija: Velimir Drinić (Modriča). Pomoćnici: Velibor Gigović (Gradiška) i Davor Makismović (Doboj). Delegat: Dragan Ančić (Prnjavor). Žuti kartoni: Matović, Pavlović, Zekanović (Rudar).

Rudar Prijedor: Hamzabegović, Matović, Milović, Petrović, Pekija, Burazor (od 79. Kovačević), Jaćimović (od 61. Šikanjić), Pavlović, Dojčinović, Marmat (od 68. Kalesić), Zekanović.

Borac (BL): Trkulja, Volkov, Radulović, Jakupović, Turanjanin (od 77. Čavić), Arsić, Mirić, Bosančić, Marković (od 61. Crnov), Runić (od 80. Milojević), Vujaklija.