Derbi drugoligaškog Zapada odigran u Banjaluci između BSK-a i dubičkog Borca otišao je na stranu “romatičara”, koji su slavili 2:1, i tako barem privremeno odložili slavlje tima sa “Đolova”.

BSK je u vodstvo doveo Stojičić u petom minutu, a tačku na I, gdje će ostati bodovi stavio je Trivan pogotkom iz kaznenog udarca u 78. minutu. Gosti do počasnog pogotka stižu u 90. minutu,kada je pogodio Predrag Pralica.

Borac je i dalje lider, ima 61 bod, dok je BSK barem privremeno drugi, imaju 54 boda, dva više od trećeplasirane Gorice koja ima sada utakmicu manje.

BSK – BORAC (KD) 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Stojičić (5), 2:0 Trivan (78, penal), 2:1 Pralica (90). Stadion: “Čaire”. Gledalaca: 150. Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac). Pomoćnici: Dejan Radić i Nenad Vujić (oba iz Modriče). Delegat: Miroslav Aleksić (Banjaluka). Kontrolor: Nikola Crnadak (Laktaši). Žuti karton: Janković (Borac).

BSK: Gojić, Šteković, Milosavljević, Jović, Trninić, Dojčinović, Stojičić (od 75. Kulišić), Pušić (od 20. Babić), Trivan (od 86. Vrućinić), Mikić, Babić (od 46. Čekić).

Borac (KD): Valensija Sebastijan, Bunić, Serhio Andres (od 46. Jaćimović), Pejičić, Palasio, Blagojević (od 46. Lončar), Tomaš, Hinestroza (od 72. Petraković), Pekić (od 72. Udovčić), Gavrić (od 46. Pralica), Janković.