Fudbaleri Laktaša Admiral beta opravdali su ulogu favorita, i u premijernom meču 30. kola m:tel Prve lige Republike Srpske savladali su na svom terenu Sutjesku (4:1).

Sve je bilo gotovo u prvih 40-ak minuta igre, kada je domaćin postigao tri pogotka. Seriju je otvorio golgeter Bojan Marković i to već u prvom minutu kada je savladao Pajevića za 1:0. Isti igrač je u 19. minutu uduplao prednost Laktaša i to iz kaznenog udarca, a to mu je bio 23. gol ove sezone, čime se učvrstio na vrhu liste strijelaca prvoligaškog karavana.

Potvrdu tri boda, donio je mladi David Vuković u 39. minutu. Gol Fočacima u nastavku donio je Ristović u 55. minutu, a konačan rezultat (4:1) postavio je Amidžić u samom finišu meča.

Treba reći da je trener domaće ekipe Miljan Bajić u ovom meču odmarao nekoliko standardnih prvotimaca, jer fokus je svakako na finalu Kupa Srpske “Dr Milan Jelić”, kada će njegovi izabranici istrčati na teren Gradskog stadiona 7. juna.

Ovim trijumfom Laktaši su došli do 60 bodova i na trećoj su poziciji, imaju jedan bod manje od Zvijezde 09 koja je drugoplasirana, dok je Sutjeska na osmoj poziciji sa 43 boda.

LAKTAŠI – SUTJESKA 4:1 (3:0)

Strijelci: 1:0 Marković (1), Marković (19), 3:0 Vuković (39), 3:1 Ristović (55), 4:1 Amidžić (85). Stadion: Gradski. Gledalaca: 250. Sudija: Dragan Todić (Doboj). Pomoćnici: Nebojša Čiča i Bojan Eremić (oba iz Prijedora). Delegat: Nedeljko Lubura (Istočno Sarajevo). Kontrolor: Zoran Sofrenić (Bijeljina). Žuti kartoni: Ateljević, Radović, Obrenović (Sutjeska).

Laktaši: Tadić, Janjetović (od 85. Keleman), Milić, Amidžić, Vuković, Škorić (od 85. Gavrić), Trivić, Ostojić, Marković (od 63. Jotić), Janković (od 63. Govedarica), Babić (od 75. Milojević).

Sutjeska: Pajević, Jolović, Ivanović, Radović, Mojović, Đ. Milutinović, Vladičić (od 46. Obrenović), Bonić (od 46. Stanojević), Dačević (od 90. N. Milutinović), Ateljević (od 46. Rašević), Ristović.