Nema više neporaženih ekipa na regionalnom Zapadu!

Lider 13 Skojevki, doživio je pravi brodolom u Dragočaju, gdje je Polet Krajišnik do nogu potukao sastav iz Grbavaca (5:0), pokazujući da u sezoni pred nama gotovo sve ekipe mogu da pobjede bilo koga.

Ljepotica kola odigrana je u Novoj Topoli, gdje je Budućnost napravila veliko izneneđenje, savladavši favorizovano Lijevče (3:5). Utakmica sa čak osam pogodaka, domaćin je vodio dva puta, ali uporni gosti iz Šargovca nisu se predavali i na kraju su za Banjaluku odnijeli cijeli plijen, pokazavši svima da se na njih i te kako mora ozbiljno računati u nastavku sezone.

Gostujuću pobjedu upisala je i Krajina u Svodni (2:3), kao i Mladost koja je zahvaljujući pogotku Jusića u finišu prvog poluvremena odnijela sva tri boda iz Kozarca. Domaćin je imao priliku da dođe do boda, ali Pavlović u finišu meča nije iskoristio kazneni udarac, pa je cijeli plijen otišao za Kotor Varoš.

U sudaru dvije Sloge slavila je domaća, ona iz Rakelića, a to je ujedno i prvi poraz sastava iz Gornjih Podgradaca, koji je odlično krenuo u sezonu.

Nažalost, sudar u Banjaluci između Lauša i Naprijeda nije odigran, jer domaćin nije obezbijedio medicinsko osoblje. Po svemu sudeći tri boda idu za Obilićevo, a domaćinu ostaje za nauk, da utakmicu treba pripremati mnogo ozbiljnije, nego što je to do sada bio slučaj.

UMJESTO SPEKTAKLA NA LAUŠU BEZ FUDBALA!

Rezultati 5. kola:

Polet Krajišnik 13 Skojevki 5:0 (Vasić, Škrbić 2, Mučibabić, Vukoman, S. Malešević, penal)

Lauš – Naprijed (nije odigrano)

Bratstvo – Mladost (KV) 0:1 (Jusić)

Lijevče – Budućnost 3:5 (Ilić, Malbašić, Milaković – Knežević 2, Poparić, Vujinović, Perić)

Sloga Rakelići – Sloga DIPO 2:1 (S. Vujičić, B. Vujičić – Maletić)

Svodna – Krajina 2:3 (N. Knežević, Dukić – Ćulum, Ljuboja, Surtov)

PlamenSlaven (igra se u utorak, 13. septembra)