Prvi polufinali duel starih krajiških rivala Rudar Prijedora i Borca u polufinalu Kupa Republike Srpske, koji od ove sezone nosi naziv Kup “Dr Milan Jelić”, završen je pobjedom Banjalučana (0:1), koji su tako stekli veliku priliku da se nađu u finalu, ali prije toga trebaju odraditi revanš na drugom Gradskom stadionu, onom u Banjaluci.

Prvo poluvrijeme donijelo je mlaku igru oba rivala, Borac je za nijansu bio nešto konkretniji, stvorio jednu-dvije poluprilike, ali bez realizacije, dok sa druge strane Rudari su bili potpuno bezopasni pred golom Pavlovića.

Nešto agilnija igra u nastavku.

U 55. minutu Santos je bio u velikoj prilici, izašao je jedan na jedan sa Pavlovićem, ali golman Borca skratio je ugao pravovremenim izlaskom i odbranio pokušaj napadača domaćih. Pet minuta kasnije udarac je oprobao Brkić, topovski je opalio sa 25 metara, ali lopta je na putu ka golu pogodila nekog od igrača Rudara. Pitanje je šta bi bilo da je lopta prošla….

Trenutak odluke dogodio se u 85. minutu. Moraitis je bio u idealnoj prilici, ali Šćekić brani i izbacuje loptu u korner. U nastavku akcije pogađa Cvijanović za 0:1!

Dva minuta kasnije “Rudari” su postigli pogodak. Bio je to ubačaj sa oko 40 metara, lopta na putu prema golu nikoga nije dirala, i završila je na iznenađenje svih u golu! Međutim, arbitar Kesić svirao je prekršaj za goste, iako na prvu nikome nije bilo jasno šta se dogodilo…..

Treba dodati da su oba trenera, i Srđan Marjanović, na jednoj strani, te Tomislav Ivković na drugoj, koristili dosta mladih igrača, počeli su meč sa po pet fudbalera ispod 21 godine, a na klupi su rudari imali još četiri mlada, a Borac čak pet.

U drugom polufinalnom paru, prošle sedmice Krupa je savladala Sutjesku (2:0), a revanš mečevi u Banjaluci i Foči na programu su u srijedu, 4. maja, sa početkom u 16.30 časova.

RUDAR PRIJEDOR – BORAC BL 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Cvijanović (85). Stadion: Gradski. Gledalaca: 500. Sudija: Dragan Kesić (Gradiška). Pomoćnici: Bojan Rakić i Slobodan Marković (oba iz Bijeljine). Delegat: Slavko Pančić (Doboj). Kontrolor: Dragan Vasiljević (Doboj). Žuti kartoni: Bilbija, Pekija, Jakupović, Radulović (Rudar Prijedor).

Rudar Prijedor: Šćekić, Asani (od 76. Zekanović), Pekija, Pavlović (d 46. Sadiku), Santos, Bilbija (od 55. Marmat), Kulenović, Dojčinović (od 65. Dojčinović), Knežević, Sajak (od 46. Sajak), Radulović.

Borac (BL): Pavlović, Cucin, Kujundžić, Brkić (od 72. Erić), Bošnjak, Cvijanović (od 89. Vuković), Jović, Čavić (od 65. Vušurović), Kulašin (od 65. Ajaz), Janjetović, Moraitis.