Fudbaleri Krupe savladali su Sutjesku (2:0) u prvom meču polufinala Kupa Republike Srpske “Kupa Dr Milan Jelić”, i tako stekli sasvim solidnu prednost pred revanš u Foči da se po četvrti put nađu u finalu najmasovnijeg takmičenja. Zaslužena pobjeda lidera šampionata Srpske koji je dominirao manje – više tokom svih 90 minuta igre.

Pokušao je 23. minutu Nikodinović poslije kornera, ali njegov udarac odlazi preko gola. Minuta kasnije grešku u odbrani Fočaka nije iskoristio Blažević, krenuo je sam iskosa sa desne strane prema Pajeviću, ali udarac odlazi pored lijeve stative.

U 37. minutu pogodak! Hadžić je centrirao u petarac, a Vukčević je bio brži od golmana Sutjeske i glavom poslao loptu u mrežu za 1:0.

U 49. minutu velika prilika za goste! Radović se našao u idealnoj poziciji sa 10 metara, golman Milošević je skratio ugao, prstima dohvatio loptu, koja je išla prema golu, a sa gol linije Vidović je izbacio u polje.

Odmah na drugoj strani u odličnoj prilici bio je Nikodinović, ali njegov pokušaj odlazi pored gola. U 58. minutu Mrzić pokušava isosa sa lijeve strane, ali Pajević je oprezan i zaustavlja taj udarac.

U 76. minutu 2:0! Samo što je ušao u igu Penić je na ivici kaznenog prostora majstorski se oslobodio pratnje, uputio rezantan udarac, golman Pajević paradom samo sve uljepšao, dohvatio loptu prstima, koja je od stative završila u mreži.

Revanš duel igra se 4. maja u Foči, dok je drugi polufinali par, onaj u kojem igraju premijerligaši Rudar Prijedor i Borac na rasporedu u utorak, 19. aprila.

A, pred Krupom su novi izazovi, jer već u nedjelju, 17. aprila igra veliki derbi Prve lige Republike Srpske, kada će na svom stadionu ugostiti Sloboodu. Biće to duel prvoplasiranog i drugoplasiranog tima u ovom trenutku.

KRUPA – SUTJESKA 2:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Vukčević (37), 2:0 Penić (76). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 200. Sudija: Dragan Todić. Pomoćnici: Dejan Lazić (oba iz Doboja) i Dragan Keranović (Prijedor). Delegat: Mile Spasojević (Bijeljina). Kontrolor: Stevo Perić ( Bijeljina). Žuti kartoni: Đekić, Rudan (Krupa), Okuka, Radović (Sutjeska).

Krupa: Milošević, Bubić, Blažević (od 85. Beuk), Hadžić (od 70. Penić), L. Babić (od 57. Rudan), Đekić (od 46. Mrzić), Vukčević, N. Babić, Mitrović, Nikodinović (od 85. Bundalo), Vuković.

Sutjeska: Pajević, O. Mojović, D. Mojović, Rašević (od 79. Stajić), Radović (od 85. Sekulić), N. Mojović, Okuka (od 63. Arbinja), Milutinović, Mihajlović, Pljevaljčić, Danilović.