Kakva drama u Brodu!

Polet je ostao drugoligaš, a Proleter se seli na regionalni Centar! Na kraju OFK Polet – Proleter 2:1, a gol odluke domaći fudbaleri postigli su u trećem minutu sudijske nadoknade, kada je pogodio Prodanović. Sve do tada, svih 93 minuta Teslićani su čvrsto stajali na drugoligaškom Zapadu, ali jedna lopta promjenila je sve.

Veliko slavlje nastalo je u svlačionici, domaćin je obezbjedio opstanak, dok s druge strane Proleter, iako je igrao sjajno ovog proljeća, poklekao je kada je bilo najvažnije. Vodili su i ovaj put pogotkom Markovića u 61. minutu, ali preokret donose prvo rezervista Amović, a potom i spomenuti Prodanović.

OFK Polet 1926 – Proleter 2:1 (0:0)

Strijelci: 0:1 Marković (61), 1:1 Amović (69), 2:1 Prodanović (90+3). Stadion: OFK Polet. Gledalaca: 300. Sudija: Miloš Kovačević. Pomoćnici: Nemanja Davidović i Nebojša Čiča (svi iz Prijedora). Delegat: Predrag Pajić (Šamac). Kontrolor: Dragan Nišić (Šamac). Žuti kartoni: Mišić, Pejičić, Stolić, Prodanović (OFK Polet 1926), Mahmutović, Lale, Matović, Marković, Travar, Popović, Kutić.

OFK Polet 1926: Blagojević, Pejičić, Đukić, Karamehić, Rosić, Mišić (od 72. Stolić), Prodanović, Đukanović, Sarkić, Jovičić (od 62. Džabić), Mićić (od 62. Amović).

Proleter: Matović, Savić (od 67. Jović), Jelić, Kopanja, Popović, Marković, Travar, Knežević (od 83. Subašić), Lale, Kutić, Mahmutović.