Utakmica u Dubravama je trebala biti veoma značajna, faktički istorijska za Omarsku, jer je na ovoj utakmici Omarska trebala ovjeriti šampionsku titulu na drugoligaškom Zapadu. Međutim, Progres je dan ranije savladao Slobodu i na taj način je Omarska obezbjedila titulu, tako da je utakmica u Dubravama bila bez značaja za obe ekipe.  Domaćin je na početku utakmice napravio lijep gest i uručio buket cvijeća kapitenu Omarske Dejanu Nišević kao poklon zbog osvojenog prvog mjesta.

Sve je to uticalo da vidimo jednu veoma letargičnu igru u prvom poluvremenu, bez nekih ozbiljnijih prilika. Jedina uzbuđenja viđena su u 17.minutu. Prvo se Panić našao u dobroj prilici i pogodio stativu, na odbijenu loptu je natrčao Rosić, ali je umjesto mreže pogodio jednog igrača Dubrava na gol liniji. U istom minutu i domaći su istrčali dobru kontru, Majdanac je izašao sam pred golmana Omarske, ali je Jokić bio uspješniji i odbranio njegov udarac. Nakon toga, novinarske bilježnice su ostale prazne, a onda remek djelo Vračara u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Primio je jednu loptu na sredini terena, predriblao dva igrača Dubrava i sa ivice šesnaesterca fantastičnim udarcem savladao golmana Hamzića.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Vračar postiže još jedan fantastičan gol takođe sjajnim udarcem sa dvadeset metara. Nakon tog pogotka viđena je mnogo bolja igra u drugom poluvremenu. Domaćin je igrao mnogo bolje, ofanzivnije i takođe stvorio nekoliko povoljnih prilika, ali odbrana Omarske na čelu sa golmanom Jokićem  je uspjela zaustaviti svaki pokušaj Dubrava.

U finišu utakmice, Omarska je dotukla nespremnijeg protivnika. U 78. minutu lijepa i tečna akcija u kojoj je učestvovao kompletan navalni red. Na kraju je Darko Romanić proigrao Stojnića koji je preciznim udarcem povisio na 3:0. U 85. minutu Krecelj lucidno upošljava Darka Romanića koji sa desetak metara postavlja konačnih 4:0.

Na ovaj način Omarska je potvrdila već osvojenu titulu i napravila lijepu uvertiru za sledeću nedjelju kada dočekuje Čelinac i pred svojim vjernim navijačima i zvanično proslavlja osvajanje titule i plasman u Prvu ligu.

DUBRAVE – OMARSKA 0:4 (0:1)

Strijelci: 0:1 Vračar (45), 0:2 Vračar (47), 0:3 Stojnić (78), 0:4 Da. Romanić (85). Stadion: FK Dubrave. Gledalaca: 100. Sudija: Milan Simić (Krupa na Vrbasu). Pomoćnici: Slaviša Mitrović (Šamac) i Veljko Makitan (Gradiška). Delegat: Aleksandar Gojić (Banjaluka). Kontrolor: Milan Tadić (Doboj). Žuti kartoni: Džombić (Dubrave), Grahovac, B. Romanić (Omarska).

Dubrave: Hamzić, Guskić (od 77. Kvrgić), Hadžialagić, Majdanac (od 46. Tatić), Perić (od 66. Demo), Popović, Radosavac, Gajić,  Džombić, Sanjicki, Kisin (od 87. Đukić). Trener: Predrag Tatić.

Omarska: Ml. Jokić, Ratković, Zdjelar (De. Romanić), B. Romanić (od 80. Ma. Jokić), Nišević, Rosić (od 72. Stojnić), Da. Romanić, Panić, Grahovac (od 40. Krecelj), Anđić, Vračar. Trener: Milenko Vuleta.