Dosta uzbuđenja u 6. kolu Područne lige Gradiška. Derbi podgadačkih ekipa, otišao je na stranu one iz Donjih, sastava Slobode!

Iako je DIPO poveo, činilo se da ide sve u predviđenom ritmu, tako nisu mislili gosti, koji okreću meč, i sa tri pogotka nose velika tri boda, koji ih stavljaju u sredinu tabele, dok DIPO ostaje na 10 bodova. Bilo je i nemilih scena kod kaznenog udarca za goste, kada je Slaviša Kovačević, nezadovoljan sudijskom odlukom, odgurnuo i nagazio arbitra Majkića, pa je morao na tuširanje prije vremena.

Veliki preokret u Turjaku! Borac iz Šibovske vodio je na poluvremenu 0:2, ali u nastavku domaći tim dodao je gas i već u 50. minutu stigao do izjednačenja, a kasnije i nova tri boda.

Torpedo je slavio u Trebovljanima, iako su Kalemi imali priliku da dođu do boda, ali nisu u finišu meča iskoristili kazneni udarac, pa tri boda idu u Cerovljane.

Potkozarje je u tvrdom meču savladalo Bisere (1:0) i tako ostalo u vrhu tabele, a lider je sastav iz Kukulja, koji je teže nego što se očekivalo slomio otpor Poleta (2:1). Ipak na raju vrijedan trijumf Mladog Krajišnika za 15. bod u sezoni.

U gostima su slavili i 13 Skojevki, i to u Milosavcima (1:2), pa drže priključak u samom vrhu, dok je Obradovac minimalcem savladao Lamince.

Vrijednu gostujuću pobjedu odnijeli su i Laminci, i to u Mašića, pa Borac ostaje pri dnu tabele sa samo tri boda.

Rezultati 6. kola:

Kozara – Borac Šibovska 4:2 (Šmitran, Anić, Kodić, Vujatović, penal – Kuzmanović, Kljunić)

Kalemi – Torpedo 0:1 (Kojić)

Potkozarje – Biseri 1:0 (Ćerviz)

Župa – 13 Skojevki 1:2 (Gligić, penal – D. Vukobratović, Matić)

Mladi Krajišnik – Polet 2:1 (Lukić, Koščica – Vujičić)

Obradovac – OFK Omladinac 1:0 (Škrbić)

Borac Mašići – Laminci 0:1 (Maletić)

Sloga Dipo – Sloboda (DP) 1:3 (Mirjanić, penal – Konjević, P. Pralica, penal, Gaćeša)