Derbi za sladokusce otvorenog garda viđen je u kanjonu “Tijesno”! Dvije ekipe koje igraju za gol više, Krupa i Laktaši Admiral Bet podijelili su megdan u derbi meču 10. kola m:tel Prve lige Republike Srpske, a susret je završen trijumfom domaće ekipe (3:1), iako i gosti mogu da žale za svojim prilikama, kao i domaćin. Na kraju u kanjonu “Tijesno” pobijedio je fudbal, jer ovakve predstave vraćaju vjeru u bolje sutra fudbala Srpske.

Krupa je i dalje lider, ima 25 boda, dok su gosti iz Lijevča Polja na petoj poziciji, imaju 19 bodova, i nema sumnje da će se mnogo toga pitati u nastavku sezone.

Igrao se 5. minut kada je Krupa povela!

Brz kontranapad realizovao je Mrzić, koji je tako nastavio sjajan golgeterski niz. Ipak, gosti nisu klonuli, prvo je Marković u 10.minutu opasno zaprijetio, ali je Damjanović bio brži za djelić sekunde. Potom na drugoj strani Nuhanović iz izgledne pozicije šutira preko gola, a odmah u nastavku Marković ponovo prijeti, ali neko od defanzivaca domaćina blokira udarac i lopta odlazi u korner.

Do kraja poluvremena otvorena na obje strane, ali bez pravih prilika. Bilo je uzbuđenja, ekipe su bile pomalo nervozne, jer ulog je bio veliki, ali sasvim normalno da u takvim utakmicama budu povećane tenzije, što u neku ruku i daje draž fudbalskim priredbama.

U 47. minutu penal za Krupu! Petrović je zaustavljen na ivici šesnaesterca, a po mišljenju arbitra Maletića, to je bio prekrašaj za najstrožu kaznu. Međutim, udarac Perovića, završava pored gola gostiju!

Dva minuta kasnije poslije kornera, odlično je skočio Milić, ali udarac glavom završava pored gola. Ipka, u 51. minutu izjednačenje, Bosančić je podvalio loptu, a Škorić majstorski savladao Damjanovića za egal u Krupi na Vrbasu.

Prava bomba viđena je u 76. minutu, kada ja Dojčinović opalio sa preko 30 metara, ali lopta je pogodila prečku i odbila se u polje. Bio bi to gol za TV špice, jer je i golman Damjanović paradom uljepšao cijelu sliku, ali domaćina je spasio okvir gola.

A onda u 84. minutu ukazao se Krneta! Sjajna akcija domaće ekipe koju je realizovao mladi strijelac, pogodivši suprotni ugao golmana Vukovića za 2:1.

Tačku na “i” stavlja Mrzić u sudijskoj nadoknadi svojim drugim pogotkom, za konačan rezultat meča Krupa – Laktaši Admiral Bet 3:1.

KRUPA – LAKTAŠI ADMIRAL BET 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Mrzić (4), 1:1 Škorić (51), 2:1 Krneta (84), 3:1 Mrzić (90+1). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 1.000. Sudija: Stefan Maletić. Pomoćnici: Slobodan Marković i Bojan Rakić (svi iz Bijeljine). Delegat: Vedran Moravac (Gradiška). Kontrolor: Duško Pekija (Prijedor). Žuti kartoni: L. Babić, Đenaro Leli, Damjanović (Krupa), Amidžić, Arežina (Laktaši).

Krupa: Damjanović, Redžić, Perović (od 83. Čelar), L. Babić, Đekić, Mitrović, Nuhanović (od 60. Krneta), Đenaro Leli, Petrović (od 73. Đuričin), Ristanović.

Laktaši Admiral Bet: Vuković, Milić (od 63. Keleman), Amidžić (od 81. Arežina), Zelenika (od 63. Babić), Milojević (od 72. Radetić), Ostojić, Marković, Škorić (od 72. Vuković), Bosančić, Runić, Dojčinović.