U derbiju srpskih klubova u m:tel Premijer ligi BiH, Borac je savladao Slogu Meridian sa 2:1.

Borac je poveo preko Jurilja u 17. minutu, da bi gosti iz Doboja uspjeli da izjednače preko Kulenovića u 48. minutu. U 70. minutu, Dobojlije ostaju sa desetoricom, jer je Dadić isključen, zbog dva žuta kartona.

Potom, domaća ekipa kreće u punu ofanzovu, a trener Marinović ubacio je i drugog napadača, što je na kraju i presudilo, jer je “rezervista” Mrkaić u 84. minutu postigao pobjedonosni pogodak.

BORAC – SLOGA MERIDIAN 2:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 Jurilj (17), 1:1 Kulenović (48), 2:1 Mrkaić (84).

Stadion “Mlakve” u Novom Gradu, gledalaca: 500, sudija: Dražen Marić (Bijeljina), pomoćnici: Damir Lazić (Brčko) i Radislav Kačavenda (Gradiška), delegat: Siniša Stojčić (Laktaši). Žuti kartoni: Kulašin (Borac), Baštić (Sloga Meridian), crveni karton: Dadić (Sloga Meridian, 70).

BORAC: Pavlović, Subić, Vojnović, Lukić, Tatar (od 90. Cvijanović), Kulašin, D. Popara (od 81. Predragović), Jurilj, Piščević (od 81. Begić), Gajić, Ninković (od 81. Mrkaić). Trener: Vinko Marinović.

SLOGA MERIDIAN: Trako, Čolić, Ristić, Baštić (od 46. Đorić), Stapić, Kulenović (od 81. Stevanović), Dadić, N. Popara (od 83. Basrak), Milanović, Zajić, Krstovski (od 62. Milaković). Trener: Zoran Ćurguz.