Drama na vrhu regionalnog Zapada nastavlja se i dalje! Do kraja su dva kola, a rasplet nikada neizvjesniji. Ključnu ulogu mogao bi odigrati sastav Plamena, koji je pobjedom u Kozincima (1:2) izbacio direktno jednu ekipu iz borbe za vrhom, odnosno znatno joj umanjio šanse za prvim mjestom, koje, čini se još s pravom žele Sloga Dipo i Lauš. A već za vikend nova drama, jer Sloga putuje u Donje Vodičevo, sastavu Plamen, koji je i najefikasniji tim lige, pa nas očekuje pravi vatromet, kako na terenu, tako i oko njega….

Derbi u Grbavcima završen je bez golova, što je na ruku išlo sastavu Lauša, koji je sigurnom pobjedom nad Polet Krajišnikom (4:0) ponovo uhvatio daha i nada se povoljnom raspletu u posljednjih 180 minuta.

Inače meč na “Gajevima” jeste bio bez golova, a li ne i bez uzbuđenja, viđeno je sedam žutih i jedan crveni karton, gosti su cijelo poluvrijeme igrali sa igračem višem, ali do pobjede nisu stigli. Hoće li im to biti mač oko vrata, saznaćemo vrlo brzo…..

Minimalne pobjede u finišima susreta viđene su u Kotor Varošu i Novoj Topoli, gdje su Mladost i Lijevče bili bolji od Budućnosti, odnosno Kozare.

Najubjedljivija pobjeda viđena je u Kozarcu, gdje je Bratstvo goste iz Banjaluke ispratilo sa šest lopti u mreži, a efikasan meč viđen je i u Rakelićima, pobjeda Sloge nad Karanovcem (4:2).

Rezultati 24. kola:

13 Skojevki – Sloga Dipo 0:0

Bratstvo Kozinci – Plamen 1:2 (Kondić ‘40 – Babić ‘48, ‘52)

Lauš – Polet Krajišnik 4:0 (Prtija ‘45+2 penal, Jovanić ‘66, Papić ‘80, ‘83 penal)

Lijevče – Kozara 1:0 (Milaković ‘82 penal)

Mladost (KV) – Budućnost 1:0 (Tomić ‘86)

Bratstvo Kozarac – Krajina 6:0 (Kobas ‘22, ‘34, Vujković ‘41, ‘67, Pavlović ‘45, Vučković ‘71)

Sloga Rakelić – Karanovac 4:2 (Tadić ‘4, Damjanović ‘15, Tambić ‘26, Pavlović ‘27 – Javor ‘58, ‘75)