Naprijed je nastavio sa odličnim partijama na drugoligaškom Zapadu!

Pala je petarda u Obilićevu, a kolumbijski internacionalac u dresu OFK Poleta 1926 Sebastijan Valencija čak pet puta vadio je loptu iz svoje mreže, a barem još toliko puta sjajno je intervenisao ispred svog gola. Na kraju Naprijed – OFK Polet 1926 5:0.

Goste je otvorio “Japanac sa Mejdana” Aoki Kotaro u 27, minutu, a samo devet minuta kasnije Danko Radić je udvostručio prednost domaćina, rezultat s kojim se otišlo na odmor. Gosti su se dobro držali sve do posljednjih 15 minuta, kada je uslijedio furiozan finiš Naprijeda. Domuzin je riješio sve dileme oko pobjednika u 74. minutu, da bi Radoja sa 11 metara, te rezervista Divljak upotpunili sjajnu partiju domaćina.

Ovim trijumfom Naprijed se probio na treću poziciju, ima 21 bod, sedam manje od lidera Omarske, ali i meč manje, dok su gosti iz Broda na 14. mjestu sa 10 bodova na svom kontu.

NAPRIJED – OFK POLET 1926 5:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Kotaro (27), 2:0 Radić (36), 3:0 Domuzin (74), 4:0 Radoja (85, penal), 5:0 Divljak (88). Stadion: FK Naprijed. Gledalaca: 150. Sudija: Borislav Radić (Gradiška). Pomoćnici: Srđan Torbica i Danilo Vukadinović (oba iz Prijedora). Delegat: Miroslav Aleksić (Banjaluka). Kontrolor: Branko Trkulja (Koprivna). Žuti kartoni: Grozdanić, Marković.

Naprijed: Delić, Đurđić, Radić (od 83. Divljak), Vitor Enrike, Domuzin (od 78. Diljević), Radoja, Kotaro (od 63. Pušić), Šupić, Kosović, Gajić (od 78. Žulio Rafael), Trninić (od 78. Čekić).

OFK Polet 1926: Valencija, Pejičić (od 80. D. Žarić), Petrić, Marković, Grozdanić (od 80. Gligić), Palacios, Kušljić, Lekić, Maskuera, Marinković (od 72. Duronja), Jovičić (od 80. O. Žarić).