Kladari  ne posustaju ovoga proljeća, treća vezana pobjeda  u nizu! Ovaj puta u Kladarima pao je “fenjeraš”  Gomjenica sa 2:0 u 18 kolu regionalnog Zapada.

Prvi dio prošao je bez golova, a u nastavku meča uslijedila su uzbuđenja. U 61. minuti Stefan Gajić izašao je na golmana  Mlađana Dragića, koji ga ruši, a sudija Kukrika pokazuje na bijelu tačku.  Sa 11 metara precizan je bio  Radan Zelenac. Igrao se treći minut sudijske nadoknade kada je  Gajić istrčao kontranapad  po lijevoj strani  i kad su svi očekivali  da realizuje šansu, on  je pokaza snesebičnost   i na  5 metra uposlio Nemanju Jalića koji iz trka pogađa za 2:0.

KLADARI – GOMJENICA 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 R. Zelenac (61, penal), 2:0 Jalić (90). Stadion: FK Kladari. Gledalaca: 50. Sudija: Milan Kukrika. Pomoćnici: Milan Simić i Aranđel Milišić (svi iz Banja Luke). Delegat: Zoran Petrović (Banja Luka).

Kladari: Kresović, Savić, Došlov, Lovrić (od 53. Jurišić), Dabić, R. Zelenac, Šestić (od 77. Nežić), Jalić, G. Zelenac, Vučić (od 46. Gajić),Nježić.

Gomjenica: Dragić, Tadić, Vasljević, Draganić, Kreća (od 84. Kekić), Stojić, Davidović (od 70. Knežević), Radanović (od 63. Grbić), Mandić, Čorokalo, Mijatović.