Fudbaleri Krupe nisu uspjeli ostati neporažni u zadnjoj utakmici jesenjeg dijela Premijer lige BiH. Sloboda je slavila sa 2:1, a stekao se utisak, da su gosti sa manje respekta ušli u duel sa tuzlacima, i rezultat bio i te kako povoljniji.

Prvih 45 minuta apsolutno j prošlo u dominaciji izabranika Vlade Jagodića. Domirao je bivši borčevac Aleksandar Subić. Prvo je pogodio u 18. minutu, da bi u samom finišu prvog dijela igre i asistirao Mehmedagiću za 2:0.

U nastavku druga slika na terenu. Krupa je aktivnija, a Uroš Mirković postigao je evrogol u 71. minutu, kada je pogodio sa 25 metara. Bila je to prava majstorija Mirkovića i sigurno najljepši potez na utakmici. Mogao je tim iz Krupe na Vrbasu stići i do izjednačenja, ai nedostajalo je malo sreće, ali  i spretnosti pred golom Pirića, i možda ono najvažnije, hrabrosti.

Ipak i sa ovim porazom, Krupa će prezimiti u vrhu sa 30 bodova, što je svakako rezultat iznad očekivanja.

SLOBODA – KRUPA 2:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Subić (18), 2:0 Mehmedagić (45), 2:1 Mirković (71). Stadion: Tušanj. Gledalaca: 4.000. Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Pomoćnici: Davor Beljo i Amer Macić (oba iz Mostara). Delegat: Ljubiša Tripunović (Doboj). Žuti kartoni: Mehmedagić (Sloboda).

Sloboda: Pirić, Škahić, Subić, Grahovac, Lazevski, Mehmedagić, Ordagić, Stjepanović, Zec, Merzić.

Krupa: Kutić, Redžić, Jašarević, Koljić, Perić, Dujaković, Milutinović, Čomor, Mijić, Aleksić, Mirković.