Na mrkonjićkim “Lukama”, gledaoci su vidjeli još jedan dramatičan i neizvjestan meč. I završnicu kao u horor filmovima. Naime, gosti su do 87. minuta imali prednost od 1:0. A onda je Ognjen Soldat poravnao rezultat. U sudijskoj nadoknadi, u 93. minutu mladi Jovan Radulović matira Marakovića, za veliku pobjedu Mrkonjićana nad Drinom (2:1).

Šef stručnog štaba Sloboda Nova banka Srđan Marajanović, zadovoljan je pobjedom i igrom svoje ekipe.

-Teška utakmica. Ekipa Drine iskusna. Ekipa sa dosta igrača koji igraju Prvu ligu Republike Srpske i Premijer ligu. Postavili su se čvrsto. U prvom poluvremenu nje bilo neke lijepe igre. Pogodili smo stativu imali smo neke kontre koje smo mogli pretvoriti u gol. U drugom poluvremenu primamo jeftin gol koji je plod naših grešaka u odbrani. Protivnik praktično nije šutnuo na gol za 90 minuta. To je fudbal. Ono što smo par dan u Nevesinju „prosuli“, u 95. minutu danas nas je nagradilo. Mislim da su to ovi momci zaslužili. I nadam se da nam je ovo podstrek za dalje. Momci su danas pokazali veliki karakter. Okrećemo se meču sa BSK-om. To je dosta mlada ekipa sa igračima iz Borca. Ako budu kompletni, svakoj ekipi će biti tvrd orah – kaže Marajanović.

Šef stručnog štaba Drine Dragan Mićić nije krio razočarenje porazom svoje ekipe.

-Jedan bolan poraz za nas jer smo može se reći imai u rukama tri boda. Mislim da smo prvo poluvrijeme dobro stajali na trenu. Da Sloboda nije imala neke šanse. I uspijeli smo da povedemo. I učinilo se da privodimo utakmicu kraju. Međutim, desila se ta nepažnja. Centaršut, da nam je igrač na drugoj stativi ostao sam i postigao gol. Tu nije bio kraj, jer smo faktički u zadnjim sekundama primli još jedan gol i izgubili utakmicu. Bolan poraz za nas, ali moramo dići glavu. Okreniti se sledećoj utakmici i dobro analizirati ovu utakmicu i greške – kaže Mićić.

Tekst i foto: Slobodan Dakić