Fudbaleri Sloge iz Rakelića trijumfalno su otvorili sezonu na regionalnom Zapadu, pošto su na stadionu u Saničanima savladali Lauš (3:1).

Domaćin je bio bolji tokom svih 90 minuta igre, i čini se već polsije vodećeg pogotka Duška Dragića, potpuno preuzeo kontrolu nad utakmicom. U nastavku još dvije lopte su završile iza leđa Stojičića, a sve lađe banjalučke ekipe potonule su u 68. minutu kada je isključen Njegoš Miljković, s obzirom da je Lauš na ovo gostovanje doputovao sa 11 fudbalera, bez izmjena, bilo je jasno da bodovi ostaju u Saničanima.

Do kraja meča jedino je Babić ublažio poraz pogotkom u 79. minutu.

SLOGA RAKELIĆI – LAUŠ 3:1 (1:0)

Strijelci: 1:0 D. Dragić (34), 2:0 Stanković (54), 3:0 Si. Objedović (76), 3:1 Babić (79). Stadion: FK Sloga u Saničanima, igrano bez publike. Sudija: Borislav Radić. Pomoćnici: Dragan Kesić i Božidar Rustić (svi iz Gradiške), Delegat: Goran Lukajić (Banjaluka). Žuti kartoni: Malinović, D. Dragić (Sloga Rakelići), Lukajić, Vučić, Miodragović (Lauš). Crveni karton: Njegoš Miljković (Lauš) u 68. minutu.

Sloga Rakelići: Štikovac, D. Dragić, Resanović, Vujičić, Si. Objedović, Sa. Objedović, Ž. Dragić (od 89. Stojanović), Stanković (od 66. Rodić), Malinović (od 53. D. Tambić), Garić, B. Tambić (od 89. Kečan).

Lauš: Stojičić, Krišto, Vučić, Gajić, Lukajić, Babić, Prtija, Jovašević, Nikolić, Miljković, Miodragović.