Laktaši nastavljaju po receptu toplo-hladno!

Nakon razočaravajućeg ishoda u Omarskoj, ponovo su odigrali dobru utakmicu i savladali Sutjesku (3:0). Fočaci su u ovom meču bili gotovo bez prave šanse, domaćin se pitao za sve, a na kraju tri lopte su završile u mreži Dabića.

Seriju je započeo Ognjen Škorić u 29. minutu, i to je bio rezultat prvog poluvremena, a u nastavku prvo je Šikanjić udvostručio prednost Laktaša, da bi golgeterski post prekinuo Bojan Marković pogotokom u 88. minutu.

Ovim trijmfom četa Miljana Bajića zacementirala je drugu poziciju, sada imaju 45 bodova, a s obzirom da je Radnik remizirao u Zvorniku, prednost Bijeljinaca je spala na sedam bodova i vraćena je koliko-toliko neizvjesnost u šampionat.

LAKTAŠI – SUTJESKA 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Škorić (29), 2:0 Šikanjić (69), 3:0 Marković (88). Stadion: Gradski u Laktašima. Gledalaca: 200. Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš). Pomoćnici: Nebojša Čiča i Milan Basrak (oba iz Prijedora). Delegat: Milivoje Marković (Zvornik). Kontrolor: Čedomir Vićić (Bijeljina). Žuti kartoni: Šikanjić (Laktaši), Đerić (Sutjeska).

Laktaši: Knežević, Milić, Šikanjić (od 71. Marković), Škorić (od 71. Goranović), Milojević (od 85. Dojčinović), Ostojić, Gavrić, Petrović (od 71. Ivanović), Turanjanin, Babić, Tešić (od 85. Ćebić).

Sutjeska: Dabić, Đerić, V. Ivanović, Dačević (od 46. Pavlović), D. Mojović (od 65. Milutinović), Radović, M. Ivanović (od 46. Ristović), Mitrašinović (od 46. Sekulić), Đorđević, Vladičić, Samardžić (od 74. N. Mojović).