Lider drugoligaškog Zapada nema namjeru da posustane! U derbiju ove runde, Laktaši su salvadali u zanimljivom meču Jedinstvo iz Žeravice (3:0).

Poveli su “plavi” u 4. minutu. Babić je iznudio penal, a precizan s “kreča” je Arežina. Gosti su prvi put opasno zaprijetili u 16. minuti. Kapiten Škorić je dobro pucao, ali je golman Vuković uspješno otklonio prijetnju. Već u idućem napadu kapiten Stamenković stavlja na ispit opreznog Đakušića. U 29. minuti gosti su opet pred golom Laktaša, udarac Škorića ovaj put blokira Perić.

Tri minute kasnije atraktivan pokušaj Amidžića zaustavljaju rašlje. Bilo je to sve za prvo poluvrijeme.U 60. minuti zatresla se mreža domaćina. Međutim pogodak Škorića iz slobodnjaka poništen je zbog ofsajda Kukića.

Blizu da uvećaju prednost Laktaši su bili u 64. kada pokušaj Babića glavom lako čita Đakušić. Laktaši do drugog kola dolaze poslije kornera u 74. minuti susreta.

Petković je odlično pucao sa ivice kaznenog prostora a lopta na putu do mreže zakačila Đogića.

Konačnih 3:0 postavio je rezevista Banjac prelijepim golom u 83. minuti.

LAKTAŠI – JEDINSTVO 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Arežin (8, penal), 2:0 Đogić (74, autogol), 3:0 Banjac (82). Stadion: FK Laktaši. Gledalaca: 200. Sudija: Milan Simić (Krupa na Vrbasu). Pomoćnici: Dejan Smiljić (Banjaluka) i Vladan Todorović (Čelinac). Delegat: Vitomir Misimović (Gradiška). Kontrolor: Dragan Nišić (Šamac). Žuti kartoni: Perić, Ostojić, Jović (Laktaši), Đogić. Petrović, Bahara, Plavanjac (Jedinstvo).

Laktaši: Vuković, Jović, Perić, Ostojić, Milić, Petković, Amidžić (od 59. Radetić), Arežina (od 69. Banjac), Babić (od 76. Stojičić), Milojević (od 76. Trivan), Stamenković (od 59. Stamenković). Trener: Miljan Bajić.

Jedinstvo: Đakušić, Petrović, Đogić, Đ. Nišić (od 66. Plavanjac), Škorić, Kukić (od 71. Baštinac), Petković, O. Petrović , Behara, L. Nišić (od 88. Budimović), Knežić. Trener: Velimir Stojnić.