Pogotkom Nikole Komazeca u prvom minutu sudijske nadoknade prekinuta je serija Laktaša od sedam uzastopnih trijumfa, ali ujedno je došlo i do smjene na vrhu tabele!. Sada Zvijezda 09 vodi kolo sa 22 boda, Laktaši su s bodom manje, Rudar Prijedor ima 20, ali i meč manje, Potom slijede Kozara i Romanija sa po 19 bodova, reklo bi se prava gužva na vrhu….

Kozara je slavila na “Predgrađu” (0:1) pogotkom Kovljena, potvrdivši da rezultati ove jeseni nisu ni malo slučajni.

Branislav Krunić je krenuo bijeg sa začelja sa BSK-om. Četiri boda iz dvije utakmice i siguran trijumf u sudaru sa Veležom (2:0) daju vjeru u optimizam da će “romantika” vrlo brzo biti ponovo u modi.

Famos nije dao Drini da napravi izneneđenje u Istočnioj Ilidži (2:0), a patarda je viđena u Lukavici, gdje je Slavija do nogu potukla Drinu (5:1), iako su gosti iz Višegrada u jednom trenutku imali i aktivan rezultat (1:1), “sokolovi” su brzo preko Bjeloša pobjegli na visoku prednost.

Romanija je bila bolja od gostiju iz Novog Grada (2:0). U svakom poluvremenu po gol na vrijeme za siguran tri boda. Remi je viđen u Foči, gdje ipak slađu polovinu za Prnjavor nose gosti (1:1).

Tri velika boda ostala su na “Đolovima”, Borac je savladao mrkonjićku Slobodu (1:0), a ovo je prvi trijumf novog trenera na klupi Dubičana Miljana Bajića.

Duel Leotara i Rudar Prijedor odgođen je, jer su Prijedorčani juče igrali meč Kupa Republike Srpske u kojem su poraženi od banjalučkog Borca (0:1).

Rezultati 10. kola:

Borac (KD) – Sloboda NB (MG) 1:0 (Janković ‘49)

BSK – Velež 2:0 (Bogdanić ‘12, Samardžija ‘62)

Famos – Drina (Z) 2:0 (Stjepanović ‘23 autogol, Lamadžema ‘44)

Romanija – Sloboda (NG) 2:0 (Kosorić ‘37, Kampana Hinestroza ‘85)

Slavija – Drina HE 5:1 (Rastoka ‘49, Bjeloš ‘67, ‘75 penal, Arbinja ‘80, Dabić ‘82 – Damjanović ‘47)

Sutjeska – Ljubić 1:1 (Blagojević ‘15 – Vidović ‘21)

Zvijezda 09 – Laktaši 1:0 (Komazec ‘90+1)

Željezničar ST – Kozara 0:1 (Kovljen ‘65)