U premijernoj utakmici 24. kola na drugoligaškom Zapadu fudbaleri Čelinca su na “Tukovima” savladali trnsku Slogu (2:0) i tako potvrdili epitet veoma nezgodne ekipe koja može igrati sa svima.

Junak susreta bio je Miloš Kuzmanović, koji je već u prvom minutu pogodio mrežu Gašića za 1:0. isti igrač udvostručio je prednost u 23. minutu, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Prvi gol je potegao sa 20-ak metara, iskosa sa lijeve strane pogodivši suprotni ugao, a drugi svoj pogodak upisuje na asistenciju Kneževića, kada je iz drugog plana matirao istrčalog čuvara mreže Sloge.

Između golova, tačnije u 14. minutu u odličnoj prilici bio je i Knežević, ali istakao se golman Sloge, a potom i Tomić u 19. minutu šutira glavom, ali tik uz desnu stativ.

U 60. minutu nova velika prilika za “Čelzi”. Nakon igranja rukom Grozdanića u svom šesnaestercu, arbitar Mitrović pokazao je na bijelu tačku. Loptu je uzeo Knežević, ali udarac sa 11 metara po sredini gola lako zaustavlja Gašić.

Ovim trijumfom Čelinac je došao do devete pozicije, ima 32 boda, dok je Sloga “zabetonirana” na trećem mjestu, ostali s na 42 boda.

ČELINAC – SLOGA TRN 2:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Kuzmanović (1), 2:0 Kuzmanović (23). Stadion: “Tukovi”. Gledalaca: 50. Sudija: Slaviša Mitrović (Šamac). Pomoćnici: Dean Jokić (Teslić) i Danijel Mićić (Doboj). Delegat: Željko Spasojević (Doboj). Kontrolor: Milan Tadić (Doboj). Žuti kartoni: Ilić, Čađo, N. Kutić (Čelinac), Ivić, Vuković, Kuruzović (Sloga).

Čelinac: Čađo, Rađenović, N. Kutić, Dubravac, Kuzmanović, Tomić, Šikanić (od 88. Bajić), Da. Knežević (od 86. B. Knežević), Bojić (od 59. Ilić), Đajić, Žarić (od 86. S. Kutić).

Sloga (T): Gašić, Grozdanić (od 60. Aćimović), Marjanović, Vidimlić, Batos (od 70. Milovanović), Stanković, Latinović (od 60. Ne. Jokanović), Kuruzović, Ni. Jokanović, Ivić, Gaćeša.