Brzo je Sloboda predala štafetu lidera prvoligaškog karavana Srpske. Ona se vratila tamo gdje je bila gotovo cijeli šampionat, u Krupu na Vrbasu!

U posljednjoj utakmici 18. kola izabranici trenera Vladimira Ilića deklasirali su fenjeraša Budućnost iz Pilice (), i sada sa bodom prednosti ponovo gledaju ostatak lige sa vrha.

Utakmica je odigrana po sunčanom, ali prohladnom i vjetrovitom vremenu, kraj marta je još jednom pokazao sva svoja lica, ovaj put “zubatog sunca”.

Sudija Slađan Došlo sa pomoćnicima dobro odradio posao, nije ni imao težak zadatak, jer obje ekipe igrale su maksimalno u duhu fer-pleja.

Već u 5. minutu odlična akcija domaće ekipe, centaršut Džafića, a Krneta glavom pogađa mrežu Slobodana Radića. Samo tri minuta kasnije, odličan prodor Mrzića, nanizao je nekoliko protivničkih igrača, uposlio kao na tacni Ognjena Krnetu, i već je 2:0.

U 43. minutu Mrzić pravi još jednu varku, udarac sa 12-13 metara, golman Radić kratko odbija loptu, a Krneta stiže do het-trika, uz napomenu da je cijelo poluvrijeme bila opsada gola sastava iz Pilice, i pravo je čudo kako su samo tri lopte završili u mreži.

I u nastavku meča dominacija Krupe, a golove smo vidjeli u finišu meča, kada je prvo Rudan udarcem sa 16 metara pogodio za 4:0, a samo minut kasnije grešku odbrane Budućnosti koristi Mrzić, i već je bilo 5:0.

KRUPA – BUDUĆNOST 5:0 (3:0)

Strijelci: 1:0 Krneta (5), 2:0 Krneta (8), 3:0 Krneta (42), 4:0 Rudan (84), 5:0 Mrzić (85). Stadion: FK Krupa. Gledalaca: 200. Sudija: Slađan Došlo (Istočno Sarajevo). Pomoćnici: Strahinja Vuković (Trebinje) i Bojan Maksimović (Modriča). Delegat: Siniša Đurić (Petrovo). Kontrolor: Željko Marić (Doboj). Žuti karton: Banović (Krupa).

Krupa: Milošević (od 72. Bilić), Tvrdišić, Blažević (od 79. Vuklišević), Hadžić (od 46. Banović), L. Babić, Vukčević, Mrzić, Nikodinović, Krneta (od 46. Mitrović), Raković, Vidović (od 46. Rudan).

Budućnost: S. Radić, P. Radić, Marković, Jovičić, Lukić, Nestorović, Lazarević, Stuparević, Ivanović, Fehratović, Krezović.