Fudbaleri lidera, Rudar Prijedora slavili su sa ubjedljivih 6:1 protiv Jedinstva i tako povećali svoju prednost na 6 bodova u odnosu na drugoplasirani Leotar, koji je juče odigrao neriješeno u Banja Luci sa Željezničarom.

Tekstilac je odnio bodove iz Foče i tako domaću Sutjesku gurnuo u opasnu zonu. Podrinje je uspjelo da se vrati iz Gradiške sa bodom i tako poveća šanse za opstanak.

Slavija je došla do važnih bodova sa “bijele tačke” u 87. minutu, a u finišu susreta do trijumfa je stigla i Sloboda protiv komšija iz Kozarske Dubice.

Zvijezda 09 je slomila otpor Drine u drugom poluvremenu, a Sloga je, pitanje pobjednika riješila u prvom dijelu.

Rezultati 24. kola:

Slavija – Alfa Modriča 1:0 (Arbinja 87p)

Rudar P. – Jedinstvo 6:1 (Asamoa 20, 25p, Marmat 30, Santos 64, Kulenović 68, Glišić 74 – Šer 57),

Zvijezda 09 – Drina 3:0 (Stjepanović 62, 83p, Dražić 66)

Sutjeska – Tekstilac 1:2 (Rašević 28 – Čudić 3, Dubačkić 35),

Sloboda – Borac 1:0 (Hušić 87)

Sloga – Ljubić 2:0 (Đuranović 2, Savić 37),

Kozara – Podrinje 1:1 (Lolić 12p – Lukić 67),

Željezničar Sport tim – Leotar 0:0