“Krojačima” se sreća osmijehnula u susretu sa odličnom ekipom Zvijezde 09 nakon dva nesrećna poraza u prethodnim kolima (2:0).

Uprkos kiši na Gradskom stadionu viđena je veoma dinamična utakmica i dosta izglednih prilika. Gostujuća ekipa imala je “više od igre” u prvom dijelu, a najopasniji po mrežu Simića bio je iskusni Orlandić. Nekadašnji napadač Crvene zvezde u 23. minutu sjajno koristi dodavanje Matića i minimalan prostor koji su mu ostavili defanzivci derventskog prvoligaša, ali udarac odlazi pored gola Simića. Novu dobru priliku gosti su imali nakon pola sata igre, ali dobar pokušaj Zonića glavom nakon prekida osujetio je mladi golman Tekstilca. Uslijedila je nova brza akcija Semberaca preko Stjepanovića i Svrake, ali je domaći bek Vuković u posljednji čas izblokirao pokušaj Matića. Najbolju priliku “krojači” su imali u 33. minutu kada je udarac agilnog Bašića sa ivice kaznenog prostora izblokiran a lopta se odbila do Hamzića koji u izglednoj situaciji ne zahvata najbolje loptu. Već u narednom napadu ponovo je Bašić probio desnu stranu odbrane gostiju, njegovo ne baš idealno dodavanje dolazi do Perića, ali udarac omalenog ofanzivca odlazi iznad prečke. Uprkos otvorenoj igri i još nekolicini dobrih situacija na odmor se otišlo bez pogodaka.

Odmah na početku nastavka gosti su pripremili preko odličnog Stjepanovića, ali je i njegov udarac zaustavio Simić. Tekstilac je uzvratio nakon idealnog dodavanja Prljete ka Bašiću, ali je gostujući golman Knežević zaustavio udarac mladog ofanzivca. U 58. minuti mreža se ipak zatresla, a na radost domaćih navijača upornost rezerviste Janjuševića se isplatila, kada je udarac Perića završio u mreži gostiju. Dvadesetak minuta prije kraja sudija Aleksić olako pokazao na bijelu tačku nakon starta Hamzića, iskusni Orlandić je nonšalantno izveo penal, a Simić hvatanjem “žive” lopte izrastao u heroja. Indisponirani Orlandić u 85. minutu pogodio je i stativu Simićevog gola, da bi ipak konačan rezultat postavio rekonvalescent Janjušević nakon zbrke u odbrani gostiju.

TEKSTILAC – ZVIJEZDA 09 2:0 (0:0)

Strijelci: 1:0 S. Perić (59), 2:0 Janjušević (87). Stadion: Gradski u Derventi. Gledalaca: 200. Sudija: Nemanja Aleksić. Pomoćnici: Dejan Stjepanović i Gojko Crnobrnja (svi iz Banjaluke). Delegat: Saša Grekulović (Brčko). Kontrolor: Duško Joškić (Prijedor). Žuti kartoni: Đuričić, Prljeta, Hamzić (Tekstilac), Gordić, Janković (Zvijezda 09).

Tekstilac: Simić, Marić, Jolović, Đuričić (od 46. Janjušević), Kojić, Prljeta, Ćorić, Bašić (od 77. Brković), Hamzić, Vuković, Perić (od 88. Kušljić).

Zvijezda 09: Knežević, Janjić, Janković, Matić (od 55. Gordić), Orlandić, Blagojević (od 68. Živković), Dujković (od 82. Kovačević), Svraka, Vidović, Stjepanović (od 82. Tešić), Zonjić.