Košarkaši Igokee ostvarili su i treći uzastopni trijumf, a ukupno sedmi, u okviru Regionalne Aba lige. U meču 12. kola Aleksandrovčani su u Laktašima bili bolji od Mornara iz Bara (74:69), a iako nisu briljirali, izabranici Dragana Bajića uspjeli su da budu bolji i od motivisanog rivala ali i od veoma loše sudijske trojke koji su u nekoliko navrata natjerali kompletnu dvoranu na proteste. Tokom cijelog meča arbitri iz Hrvatske i Crne Gore iritirali su igrače, stručni štab i oko 1.000 gledalaca u dvorani u Laktašima, ali je sve, na sreću, završeno bez incidenata.

Nakon izjednačene igre na otvaranju meča i rezultatskog ”egala” u sedmom minutu (10:10), Aleksandrovčani su polako ali sigurno počeli da stiču prednost koja je na početku druge četvrtine već iznosila sedam poena (24:17, 13. minut), da bi na poluvremenu domaćin imao i svih 11 poena ”viška” – 39:28.

U trećoj četvrtini, i pored svih pokušaja Barana da smanje zaostatak, ”igosi” su bez većih problema čuvali stečenu prednost i činilo se da će posljednjih deset minuta biti samos tvar čiste rutine. Međutim, gosti u prvih šest minuta, ”pogurani” i nekim krajnje nelogičnim sudijskim odlukama, prave seriju 14:4 i stižu na samo poen zaostatka (64:63), tako da je izgledalo da će pobjednika odlučiti ”penal završnica”.

Ipak, tada se ”budi” kapiten Vuk Radivojević koji sa dvije vezane ”trice” vraća prednost Igokei, potom i Strahinja Mićović pogađa šut za tri poena i to je bio kraj svih nadanja za Mornar.

IGOKEA – MORNAR 74:69 (20:18, 15:26, 11:21, 26:23)

LAKTAŠI – dvorana: Sportska u Laktašima. Gledalaca: 1.000. Sudije: Siniša Herceg (Hrvatska, Miloš Koljenšić (Crna Gora) i Josip Radojković (Hrvatska). Delegat: Slavenko Babić (BiH). Tehnička greška: Radoje Vujošević (Mornar) u 20. minutu. Nesportska lična greška: Radoje Vujošević (Mornar) u 25. minutu.

IGOKEA: Pašajlić 9, Mićović 9, Talić, Šibalić 7 (8-7), Robinson 12 (2-2), Pešaković, Milošević, Albijanić 13 (3-1), Radivojević 11 (5-3), Mahkovic 7 (3-3), Fortenberi, Rikić 6. Trener: Dragan Bajić.

MORNAR: Korać, Džons 8 (3-2), Krstić, Radunović 2, Vujošević 11 (2-1), Mijović, Tejtum 6, Dikerson, Elis 5 (2-1), Pavić 19, Mugoša, Veler 18 (2-2). Trener: Đorđije Pavićević.