Fudbaleri mrkonjićke Slobode na “Lukama 2”, u okviru 20. kola Druge lige- grupa “Zapad” pobjedili su banjalučki BSK sa 5:2. Pobjeda Mrkonjićana je zaslužena, mada su se gosti u Mrkonjić Gradu predstavaili kao borbana i dobra ekipa, koja zna da igra dobar i napadački fudbal.

Fudbalerima Slobode ovo je četvrta pobjeda u nizu u proljećenom dijela šampionata. Tako Mrkonjićani imaju zaostatak od devet bodova za Laktašima, ali i manje utakmicu. Naime, meč prvog kola u proljećnom dijelu šampionata između Ukrine i Slobode nije odigran, jer je teren u Čečevi bio prekriven snijegom.

Šta reći o utakmici u kojoj je 150 promrzlih gledalaca vidjelo sedam golova. Dobru igru domaćeg sastava u prvom poluvremenu i završnici meča. Ali i odličnih petnaestak minuta u drugom poluvremenu gostiju iz Banjaluke, koji su uspijeli smanjiti vodstvo Slobode na 2:1 poslije kardinalne greške golmana Njegoša Zeljkovića, koji je jednu ubačenu loptu Trninića s lijeve strane skrenu u meržu. I drugi gol BSK-a ide na dušu čuvara mreže Slobode i zadnjoj liniji odbrane.

Sloboda je povela 1:0 u 120 sekundi meča! Gledaoci se još niisu ne smjestili na tribine, a Marko Nikić je savladao Deana Vukovića. On je dobio dobru loptu na ivici kazenogog prostora, imao dosta vremena da dobro “odmjeri” i pogodi za vodstvo Slobode od 1:0. Na 2:0 u 28. minutu povisio je Slavko Anđelić, sigurno prvo ime meča. Nakon jedne dobre akcije domaćeg sastava, Ognjen Soldat je jako šutirao, a golman Dean Vuković odbranio. Odbijenu loptu je poluvolejem zahvatio Anđelić i smjestio u mrežu. To je bio i rezultat prvog poluvremena u kojem je domaći sastav dominirao i igrao lepršavo.

Na početku drugog poluvremena druga slika na terenu. Domaći fudbaleri počeli su ležerno da igraju, a gosti da agresivnom igrom preuzimaju incijativu na terenu. Plod takve igre je gol u mreži Njegoša Zeljkovića u 57. minutu. Napadač gostiju Branko Trninić ubacio je  loptu pred gol, a Zeljković je nespretno interevenisao pa je lopta završila u mreži.

I onda pometnja u redovima Slobode. Gosti ozbiljno prijete i malo je nedostajalo da poravnaju rezultat. Međutim, na scenu u 66. minutu stupa Nikola Zec koji postiže treći gol za Slobodu. Štoper Slobode ubačenu loptu iz kornera spretno je zahvatio i pogodio nebranjeni dio mreže.

Igrao se 73. minut, Duško Mitrić je idealno centrirao, a Slavko Anđelić savladao Vukovića za 4:1. Međutim gosti se ne predaju i u 85. minutu Nikolaj Mitrović postiže drugi gol za BSK, nakon nove greške golmana i odbrane Slobode.

I tačku na ubjedljivu pobjedu Slobode od 5:2, u 87. minutu stavalja prvi tobdžija Mrkonjićana Ognjen Soldat. On je umako odbarni BSK-a i rutinski savlado Vukovića.

Inače, osim pet golova u mreži BSK-a fudbaleri Slobode imali su još toliko izgledanih prilika za pogodak. U 32. minutu Duško Mitrić je pogodio prečku. I gosti su imali još tri, četiri dobre prilke za pogodak. Tako da su ljubitelji fudbala na “Lukama 2” vidjeli jednu dobru fudbalsku predsatvu, sa  dosta brobenost, tračanja i zalaganje fudbalera obje ekipe.

Sudijska trojka na čelu sa Dejanom Jokićem iz Teslića, može dobiti prolaznu ocjenu za suđenje, ali se stekao utisak da je glavni sudija bio malo brz na potezanju žutih karatona, jer je utakmica bila fer i bez i jednog “žešćeg” prekršaja.

Inače, uprava Fudbalskog kluba Slobode u organizaciji meča imala je pune ruka posla. Naime, snijeg koji je pao prošle noći prekrio je teren na “Lukama 2”, pa se  morala angažovati specijalna mašina Komunalnog preduze  “Park” na čišćenju terena od snijega.

NA “LUKAMA” TRAJE BITKA SA SNIJEGOM! (FOTO)

Zanimljivo da se na zeleni teren nakon petomjesečnog odsustva, zbog školovanja u Policijskoj akademiji vratio Pero Vučković koji je u 70. minutu zamjenio Sinišu Đakovića, a po izlasku Duška Mitrića u 83. minutu preuzeo i kapitensku traku.

U timu Slobode za desetak dana vraća se i Siniša Lazendić, koji je skupa sa Vučkovićem na školovanju u Policijskoj akademiji. To je svakako veliko ohrabrenje za stručni štab, koji zbog povreda i suspenzije igrača zbog žuti karatona imaja dosta poteškoća sa igračkim kadrom.

SLOBODA (MG) – BSK 5:2 (2:0)

Strijelci: 1:0 Nikić (2), 2:0 Anđelić (27), 2:1 Trninić (57), 3:1 Zec (66), 4:1 Anđelić (73), 4:2 Mitrović (85), 5:2 Soldat (87). Stadion: “Luke 2”. Gledalaca: 100. Sudija: Dean Jokić (Teslić). Pomoćnici: Nikola Garić i Danijel Mićić (oba iz Doboja). Delegat: Dalibor Gvozdić (Srbac). Kontrolor: Predrag Đurđević (Prnjavor). Žuti kartoni: Nikić, Maksimović, Đaković, Vučković (Sloboda), Lemić, Aljetić (BSK).

Sloboda (MG): Zeljković, Zec, Anđelić (od 75. Stanišić), Gavrić (od 46. Vrebac), Mitrić (od 83. Todorović), Soldat, Đaković (od 70. Vučković), Nikić (od 65. Đukanović), Komljenović, Koprivica, Maksimović.

BSK: Vuković, Banjac (od 65. Mitrović), Knežević, Lemić, Sarajlić (od 46. Gračanin), Šakotić, Subić, Puškar (od 65. Jovanić), Trninić, Aljetić (od 83. Zvonar), Vođević (od 70. Škrbić).

Tekst i foto: Slobodan Dakić