Fudbaleri Čelinca upisali su i više nego zasluženu pobjedu na gostovanju u Dubravama (0:2) u okviru 20. kola na drugoligaškom Zapadu!

Sve bitno dogodilo se na samom početku i na samom kraju.

Već u trećem minutu Žarić odlično prolazi po desnoj strani, upošljava Dubravca koji topovskim udarcem sa 20 metara pogađa mrežu Hamzića za 0:1.

Poslije toga domaćin je imao terensku inicijativu, i neke šanse, ali one prave promašivali su gosti! Žarić u 80. minutu pogađa prečku, a tri minuta kasnije Kuzmanović i stativu.

Ipak u sudijskoj nadoknadi prodor Kuzmanovića po lijevoj strani, povratna u peterac, na loptu natrčava Amidžić i sprovodi je u mrežu, za konačnih 0:2.

Ovim trijumfom gosti iz Čelinca sada su 10. sa 27 bodova, dok su Dubrave jedno mjesto ispod, imaju 26 bodova.

A kako je bilo u svlačionici Čelinca, pogledajte u našem video prilogu:

DUBRAVE – ČELINAC 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Dubravac (3), 0:2 Amidžić (90+1). Stadion: FK Dubrave. Gledalaca: 100. Sudija: Predrag Erletić. Pomoćnici: Dejan Lazić i Bojan Veselinović (svi iz Modriče). Delegat: Aleksandar Gojić (Banjaluka). Kontrolor: Zoran Drinić (Omarska). Žuti kartoni: Dedić, Kisin, Sanjicki (Dubrave), Materić, Đajić, Kuzmanović, Da. Knežević (Čelinac).

Dubrave: Hamzić, Babić, Sanjicki, Lukajić, Dedić (od 46. Rogić), Kvrgić, Tomičić, Popović, N. Gavrić (od 42. Malbašić), V. Gavrić (od 46. Bosančić), Kisin.

Čelinac: Čađo, Rađenović, Materić, N. Kutić, Dubravac (od 21. Kuzmanović), Tomić, Ilić (od 79. De. Knežević), Da. Knežević (od 86. Amidžić), Bojić (od 79. S. Kutić), Đajić, Žarić (od 86. Bajić).