OFK Banjaluka ovog proljeća igra odlično! Iako su još uvijek posljednji u Ligu za opstanak Područne lige Banjaluka, ovog proljeća ostvarili su dvije pobjede i sa devet bodova uhvatili su priključak sa svim ekipama. Savladan je Karanovac (3:0), koji je na četvrtoj poziciji sa 12 bodova.

Domaćin je poveo u 27. minutu, kada je Knežević pospremio jednu odbijenu loptu iza leđa Drinića za 1:0.

U nastavku meča gosti su ostali vrlo brzo sa devet igrača na terenu, jer su pocvrenili Petković i Vasilić, a to je Banjaluka zanla kazniti.

U junaka susreta izrasto je Danijel Grabovica sa dva prelijepa pogotka. Prvi u 80. minutu udarcem sa 18 metara, kada je pogodio same rašlje, a i dva minuta kasnije, presjeca jedan napad Karanovčana, prolazi po lijevoj strani i udarcem po zemlji postavlja konačan rezultat meča.

OFK BANJALUKA 2017 – KARANOVAC 3:0 (1:0)

Strijelci: 1:0 Knežević (27), 2:0 Grabovica (80), 3:0 Grabovica (82). Stadion: Pomoćni teren FK Borac, igrano bez publike. Sudija: Nemanja Jeličić. Pomoćnici: Dušan Marić (oba iz Banjaluke) i Nemanja Sekulić (Čelinac). Delegat: Dušan Kalamanda (Kotor Varoš). Žuti kartoni: Sikimić, Plavšić (OFK Banjaluka 2017). Crveni kartoni: Radomir Petković (Karanovac) u 55. minutu, Bojan Vasilić (Karanovac) u 74. minutu.

OFK Banjaluka 2017: Grujičić, Gajić, Sikimić, Selimović (od 46. Matović), Knežević (od 71. Golubović), Plavšić (od 78. P. Miljić), Kalaš (od 85. Banjanin), Malinović (od 85. D. Miljić), Vasić, Grabovica, Škorić.

Karanovac: Drinić, Dimić, Vučenović, Milanović, Jaćimović (od 78. Bulatović), Račić (od 78. Mišković), Antonić (od 67. Miljković), Vukelić (od 46. Vasilić), Marčeta (od 82. Knežević), Petković, Lekić.