Fudbaleri Mladosti  slavili su u hercegovačkom derbiju! Mladost – Leotar 2:1.

U prvom poluvremenu viđena je dobra i otvorena igra oba rivala. Međutim, mreže se nisu tresle.

Drugo poluvrijeme donijelo je dosta uzbuđenja. Već u 47. minutu Mladost je stigla do prednosti  golom Salatića. Leotar je poslije primljenog gola krenuo nešto agresivnije prema golu rivala. Ali, u 85. minutu domaćin postiže drugi gol , poslije grubog starta u šesnestercu Leotara. Siguran izvođač jedanesterca bio je Ćeranić. Leotar je do kraja susreta ublažio poraz golom Ramića, sa bijele tačke. Na kraju tri boda su ostala u Gacku.

MLADOST-LEOTAR 2:1 (0:0)

Strijelci:  1:0 Salatić (47), 2:0 Ćeranić (85). Stadion: Gradski u Gacku. Gledalaca: 200. Sudija: Danijela Gavrić (Bijeljina).  Pomoćnici: Željko Tekić ( Zvornik) i Vladimir Divčić  (Bijeljina). Žuti kartoni: Mrković, Komnenić (Mladost), Zečević, Todorović, Ramić, Pjaca, Šešelj (Leotar).

Mladost: Guzina 6,5, Koprivica 6,5 (od 46. Dangubić 6,5), Mrković 7, Lozo7, Salatić 7, Goranović 7, Pušara 7, Ćeranić, 7,5, Dubljević 7 (od 89. Bjelogrlić -), Sušić 7,Komnenić 7. Trener:  Željko Popović.

Leotar:  Perišić 7, Andrić 6,5, Pjaca 7, Šešelj 7, Zečević 6,5 (od 89. Janjić -), Cimirot (od 89. Deretić -), Ramić 7, Mićunović 6,5, Ristić 7 (od 84. Medan -), Todorović 7, Vučić 7. Trener: Rajko Mičeta.

Igrač utakmice: Rajko Ćeranić 7,5 ( Mladost).