Po svemu sudeći imaćemo dramu na vrhu drugoligaškog Zapada, jer nakon tri poraza Naprijeda, sada je sve potpuno otvoreno, a prva ekipa koja je sustigla tim iz Banjaluke jeste Crni vrh!

Sastav iz Jaružana slavio je na vrućem gostovanju u Žeravici (2:5), u utakmici punoj preokreta, visokog naboja, ali na kraju tri boda odlaze na stranu sastava koji je u ovom trenutku bolji rival.

Gosti su krenuli furiozno, Zelenika je već u trećem minutu pogodio za 0:1, Kukić nakon pola časa igre uduplao prednost, a kada je još jednom Zelenika pogodio u 34. minutu, činilo se da Jedinstvo čeka katastrofa na svom bunjištu.

Ipak brzi gol Diljevića, potom i Đurđića u sudijskoj nadoknadi pvog poluvremena vratili su neizvjesnost u ovaj meč, pa je nastavak protekao u velikim uzbuđenjima i nastojanjima domaćina da dođe do preokreta, a gostiju da sačuvaju prednost. Tačku na “i” stavio je Arežina u 60. minutu, a kada je po drugi put požutio Đorđe Šakotić zbog simuliranja kaznenog udarca, utihnule su i sve nade domaćina da može do pozitivnog rezultata. Do kraja i pogodak Grabovca za konačnih Jedinstvo – Crni vrh 2:5.

Crni vrh sada ima 43 boda i dijeli prvo mjesto sa Naprijedom, dok je Jedinstvo na 10. poziciji sa 26 bodova.

JEDINSTVO – CRNI VRH 2:5 (2:3)

Strijelci: 0:1 Zelenika (3), 0:2 Kukić (30), 0:3 Zelenika (34), 1:3 Diljević (38), 2:3 Đurđić (45+1), 2:4 Arežina (58), 2:5 Grabovac (88). Stadion: SC “Drago Kovačević”. Gledalaca: 200. Sudija: Nemanja Petrović (Prijedor). Pomoćnici: Slaviša Mitrović (Šamac) i Nenad Vujić (Modriča). Delegat: Slobodan Kovačević (Derventa). Kontrolor: Joco Radić (Šamac). Žuti kartoni: Diljević, Hamzić, Đurđić, Petković (Jedinstvo). Crveni karton: Đorđe Šakotić (Jedinstvo) u 81. minutu.

Jedinstvo: Vojvodić, Jarić (od 70. Vranić-Budimović), Đogić, Šakotić, Hamzić, Knežić, Erceg (od 80. Galić), Diljević, Petković, Đurđić, Kulišić (od 23. Budimović).

Crni vrh: Račić, Savičić, Petrović, Šavija, Subić, Zelenika (od 76. Cvijetić), Arežina (od 89. Ćoćkalo), Kukić (od 89. Stanković), Jovandić (od 46. Grujić), Vukosavljević, Grabovac.