Fudbaleri mrkonjićke Slobode Nova banka nastavili su seriju dobrih igara i pobjeda u šampionatu. Naime, Mrkonjićani su u 24. kolu Mtel:Prve lige Repeublike Srpske u na “Lukama ” svladali Omarsku 2:0. Pobjeda izabranika Marka Tešića je više nego zaslužena, mada su gosti iz Omarske dobro parirali domaćem sastavu.

Bila je to čvrsta, prava prvenstvena utakmica. Borbena, ne mnogo lijepa za oko. Gosti su se u prvom poluvremenu dobro držali. Igrali čvrsto I pokušavali da ugroze gol Dušana Travara. Međutim, ništa konkretno nisu uradili, kao i u drugom poluvremenu kada su pokušali da stignu vodstvo Slobode.

U poslednjih petnaestak minuta meča igra gostiju su se raaspala. A samo zahvaljujući nesnalažljivosti napadača Slobode izbjegli su teži poraz. Nejverovatno je šta su sve domaći igrači promašli (četri stopostotne prilike), a šut Stefana Radakovića sa desetak metara zaustavila je prečka.

Imali su i gosti u 65. minutu dobru priliku, ali je odbrana Slobode dobro intervenisala.

Sloboda je došla u vodstvo u 16. minutu. Lujs je vješto u šesnesteru “okrenuo” dvojicu gostujućih fudbalera i matirao Zgonjanina. Timar Lujs ponovo je na sceni u 40 minutu. Sjajna akcija domaćeg satstava: Zekanovića i Radakovića, a loptu u mrežu gostiju šalje Lujs, za svoj drugi pogodak na meču i sjajnu partiju.

Šef stručnog štaba Sloboda Nova banaka Marko Tešić, zadovoljen je igrom I pobjedom svoje ekipe.

-Želim da kažem da je Omarska dobra ekipa i da ne zaslužuje trenutno mjesto na tabeli. I po kvalitetu i po onom što su pokazali na terenu. Prvo poluvrijeme je bilo jzjednačeno. I gosti su imali neke svoje poluprilike, a mi smo svoje prilike krunisali sa dva gola. U drugom poluvremenu mi smo malo promjenili formaciju, prilagodili se nekim individualnim kvalitetima naših igrača. I potuno smo zasluženo došli do pobjede. U narednom kolu nas očekuje teško gostovanje u Modriči. Vidjećemo da osposobimo igrače za naporan meč, jer je prisutna velika potrošnja fudbalera u prethodnim utakmicama. Idemo da se nadigravamo i nadamo se povoljnom rezultetu – kaže Tešić.

Kapiten Omarske Anando Krecelj, čestitao je domaćoj ekipi na zasluženoj pobjedi.

-Tabela govori sve. Mada smo dosta nesretno primili golove. Kod prvog gola smo imali malte ne riješenu loptu, koju nismo izbacili i ona je završila u mreži. Ali golu je prethodila naša greška. Čestitam ekipi Slobode na zasluženoj pobjedi. Na fer i koretnoj utakmici. Nama prestoji da se nekako pokušamo iščupati, jer očigledno  je da mi nismo lošiji od ostalih ekipa sa začelja. Nešto nam nedostaje, možda smo malo i premlada ekipa. U narednog kolu gostujemo u Foči, gdje nas očekuje izuzetno teška utakmica – rekao je Krecelj.

SLOBODA NB (MG) – OMARSKA 2:0 (2:0)

Strijelci: 1:0 Lujs (16), 2:0 Lujs (40). Stadion: “Luke”. Gledalaca: 200. Sudija: Velimir Drinić (Modriča). Pomoćnici: Dejan Đ Lazić (Doboj) i Bojan Maksimović (Modriča). Delegat: Mario Milijašević (Prnjavor). Kontrolor: Dragan Bojanić (Bijeljina). Žuti kartoni: Nikodinović, Mitrić (Sloboda MG), Jovičić, Kovačević, Panić (Omarska).

Sloboda NB (MG): Travar, Radaković (od 86. Radulović), Bobić, Nikodinović (od 59. Lazendić), Zekanović (od 86. Todorović), Lujs (od 86. Soldat), Mitrić, Fontemači, Živković, Babić, Radić (od 70. Jotić).

Omarska: Zgonjanin, Zdjelar (od 72. Rastoka), Kopanja, Kralj, Anđić (od 88. Petković), Jaćimovićn(od 46. Panić), L. Nišić, Jovičić, Kovačević, Gavranović (od 46. Grahovac), Domuzin (od 61. Sadžak).

Text i FOTO: Slobodan Dakić