Sjajno izdanje izabranika Slobodana Starčevića i ubjedljiva pobjeda nad Slobodom od 3:0! Tako je bilo jesenas, a tako i ovog proljeća. Učenik Slobodan Starčević nadmudrio je svog učitelja Vladu Jagodića…

Prvi pokušaj na meču viđen je već u trećoj sekundi kada je Elvir Koljić, nakon dodavanja Nikole Dujakovića, sa centra okušao svoj šut ali se Filip Erić nije dao iznenaditi. Samo minut kasnije na drugoj strani topovski šut Ismara Hairlahovića, ali lopta odlazi tik preko gola. Sve ovo bila je samo najava jedne dobre, dinamične, a na kraju i efikasne utakmice.

Domaćin je poveo u 31. minutu kada je kapiten Krupe, Aleksandar Vukotić, nakon sjajnog ubacivanja Miljana Ljubenovića iz slobodnog udarca, glavom lobovao potpuno nespremnog Erića. Samo šest minuta kasnije Koljić je bio u prilici, ali je njegov šut sa 16 metara završio pored lijeve stative.

U drugom poluvremenu na Krupu na Vrbasu se spustio pravi prolom oblaka, ali se to nije osjetilo na igri. Oba sastava dala su sve od sebe da pokušaju da savladaju protivničke čuvare mreže, ali nije bilo preciznosti u završnici.

Desetak minuta prije kraja prestala je kiša, ali su na stadionu Krupe krenuli golovi. U 80. minutu je Stefan Barić odlično prošao desnom stranom, poslao sjajan prizeman centaršut na prvu stativu koji je Dujaković rutinski proslijedio u mrežu. Igrači Slobode su reklamirali igranje rukome od strane Koljića koji je i proigrao Barića, ali je sudija Miloš Gigović iz Gradiške smatrao da je sve bilo u skladu sa pravilima igre.

Samo pet minuta kasnije, veliki nesporazum Miloša Kalezića i Erića koji čistu loptu poklanjaju mladom Zoranu Šamari, a ovaj, samo što je ušao u igru, koristi priliku da se ušeta u protivničku mrežu i na taj način postigne svoj prvi premijerligaški pogodak.

KRUPA – SLOBODA 3:0

Strijelci: 1:0 Vukotić (31, Ljubenović), 2:0 Dujaković (80, Barić), 3:0 Šamara (85).Stadion: Krupe. Gledalaca: 500. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška) – 7. Pomoćnici: Čedomir Vićić (Ugljevik) i Elvis Prošić (Cazin). Delegat: Ramiz Omanović (Bihać). Žuti kartoni: Efendić, Salihović (Sloboda).

KRUPA: Kutić -, Redžić 6,5, Jašarević 7, Koljić 6,5 (83. Šamara -), Ljubenović 8 (86. Perić -), Dujaković 7, Milutinović 7,5, Vukotić 8, Čomor 7, Aleksić 7, Mirković 6,5 (69. Barić -). Trener: Slobodan Starčević.

SLOBODA: Erić 5,5, Salihović 5,5, Efendić 6 (46. Veselinović 6), Zilkić 6,5, Grahovac 6 (82. Kalezić -), Lazevski 6,5, Mehmedagić 6, Tandir 5,5, Stjepanović 6, Hairlahović 6 (64. Smajić -), Zec 6,5. Trener: Vlado Jagodić.

Igrač utakmice: Aleksandar Vukotić (Krupa) – 8.