Na Laušu remi! Dubrave nisu uspjele da probiju čvrst bedem domaćina, i nakon trijumfa Karanovca u Kotor varošu, sada je razlika samo jedan bod u korist izabranika Siniše Đurića. Prvih 45 minuta proteklo je u ravnopravnoj igri, a treba izdvojiti dva pokušaja gostiju u 35. minutu Gavrić je šutirao sa vrha šesnaesterca, ali pravo u ruke Moconje, a dva minuta kasnije Emilko Janković je zahvatio volej sa 6-7 metara, ali lopta prolazi pored lijeve stative gola domaćina.

U nastavku susreta nebo se otvorilo, kiša je padala kao iz kabla, pa je i ritima utakmice bio nešto mirniji. Lauš je imao nekoliko opasnih prekida, dok su gosti u dva -tri navrata bili neprecizni pred golom Moconje. Kada se sve sabere, remi najpravedniji ishod derbija, u kojem je Lauš još jednom pokazao da na svom terenu malo ko mu može u ovom rangu takmičenju naškoditi.

LAUŠ – DUBRAVE 0:0

Stadion: OFK Lauš. Gledalaca: 200. Sudija: Torbica Blaženko. Pomoćnici: Bojan Džepina (oba iz Prijedora) i Srđan Bašić (Novi Grad). Delegat: Bojan Milanković (Kozarska Dubica). Žuti kartoni: Jorgić, Lakić, Radovanlija (Lauš), Dimitrijević, Janković (Dubrave).

Lauš: M. Moconja, Cunjak, D. Moconja (od 46. Kosić), Bošnjak, Lakić, Dobraš, Jorgić, Nikolić (od 66. Šešić), Prtija, Radovanlija (od 59. Kos), Miljković.

Dubrave: Milanović, Radosavac, Hadžialagić, Janković, E. Demo, Gavrić, Dimitrijević, Zorić, Vukajlović (od 64. M. Demo), Pilipović, Kisin.